شماره امروز: ۵۴۷

| | |

هم نتیجه نظرسنجی‌ها و هم مشاهدات بیرونی نشان می‌دهد که برخی از مردم دیگر مثل قبل نسبت به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای پیشگیری از شیوع کرونا توجهی ندارند.

 هم نتیجه نظرسنجی‌ها و هم مشاهدات بیرونی نشان می‌دهد که برخی از مردم دیگر مثل قبل نسبت به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای پیشگیری از شیوع کرونا توجهی ندارند. همین مساله باعث تشدید تعداد مبتلایان و متوفیان کرونا به ویژه در تهران شده است. معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به کاهش حدود ۵۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی مردم و اصناف، از تعطیلی بیش از ۲۵۰هزار واحد صنفی و صنعتی به این دلیل خبر داد و گفت: متاسفانه شرایط رعایت پروتکل‌ها در شهر تهران نسبت به سایر استان‌ها ناامیدکننده‌تر است و ناچار به برخوردهای قضایی و حقوقی با متخلفان هستیم.

او درباره چگونگی اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف مختلف و مردم افزود: تا ۲۷ اردیبهشت ماه وضعیت اجرای پروتکل‌ها در کشور در حد مطلوب بود و تا میانگین ۷۷.۵۷ درصد مردم و کسب و کارها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند که در شهر تهران به ۵۶ درصد می‌رسید. فرهادی ادامه داد: متاسفانه تا ۱۵ خرداد ماه این میانگین در کل کشور به ۲۲.۶۶ درصد نزول کرد و متاسفانه شهر تهران که گلوگاه اصلی مراودات و کسب و کار در کل کشور است، به‌۱۰.۵۴ درصد نزول کرد که این موضوع زنگ خطری را برای ما به صدا درمی‌آورد. باید توجه کرد که عملا زمانی می‌توانیم بازگشایی‌ها را انجام داده و ادامه دهیم و با کرونا همزیستی کنیم و با سلامت فعالیت کنیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. وضعیت مترو، اتوبوس و تاکسی هم به هیمن منوال است و هم از مردم و هم از ارایه‌دهندگان خدمات عمومی خواهش می‌کنم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. او همچنین گفت: همان‌طور که رییس‌جمهور اعلام کردند، بازگشایی خاص ایران نیست و در همه جای دنیا این بازگشایی‌ها را انجام می‌دهند. نکته مهم این است که بازگشایی‌ها را با نظارت‌های تشدید یافته و قانونی انجام دهیم و خدمت‌گیرنده و خدمت‌دهنده، با هم در این زمینه کمک کنند. ما هر دو شیوه را انتخاب کردیم. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران