شماره امروز: ۵۴۷

| | |

چگونه می‌توان برخی رفتارهای شخصی و اجتماعی را با ابزارهای اقتصادی تجزیه و تحلیل کرد. آیا اقتصاد برای مشکلاتی مانند تجاوز به حقوق دیگران، دروغ گفتن، تقلب، رانندگی عجیب و غریب،

چگونه می‌توان برخی رفتارهای شخصی و اجتماعی را با ابزارهای اقتصادی تجزیه و تحلیل کرد. آیا اقتصاد برای مشکلاتی مانند تجاوز به حقوق دیگران، دروغ گفتن، تقلب، رانندگی عجیب و غریب، پارتی‌بازی و... که متأسفانه در جامعه امروزی ما تقریباً فراگیر شده‌اند، توضیح و راه‌حل مناسبی دارد؟ کتاب اقتصاد ناهنجاری‌های پنهان اجتماعی، هرچند از داده‌های جوامعی مانند امریکا و ژاپن استفاده کرده است، ولی می‌تواند الگوی مناسبی برای چنین مطالعاتی در سایر جوامع باشد. لویت و همکارش موضوعات مورد بررسی کتاب را از حالت مقاله‌های فشرده و تکنیکی مجله‌های علمی دانشگاهی خارج کرده‌اند و آنها را با استفاده از شیوه نگارش داستانی ارایه داده‌اند. این کتاب اثر مشترک اقتصاددانی جوان و خلاق بانام استیون لویت و همچنین روزنامه‌نگاری بانام استیون دابنر است. 

همان‌طور که از نام کتاب پیدا است، نویسندگان قرار است در این کتاب پاسخگوی تاثیرات پیدا و پنهان اقتصاد، در بزرگ‌ترین چالش‌های اجتماعی پیشروی زندگی انسان مدرن باشند. این کتاب را نشر نی منتشر کرده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران