شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خزانه‌دار فدراسیون فوتبال می‌گوید فیفا حقوق باقی مانده و پاداش کی‌روش و همچنین دستیارانش را از محل پاداش ایران برای صعود به جام جهانی روسیه واریز کرده است.

ماجرای پول واریزی فیفا به حساب کی‌روش چیست؟

خزانه‌دار فدراسیون فوتبال می‌گوید فیفا حقوق باقی مانده و پاداش کی‌روش و همچنین دستیارانش را از محل پاداش ایران برای صعود به جام جهانی روسیه واریز کرده است. بیش از یک سال بعد از جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملی فوتبال ایران و اتمام قرارداد او و کادرفنی تیم ملی با فدراسیون فوتبال، اسناد مالی منتشر شده از مبالغ پرداخت شده به حساب این مربیان موجب بروز برخی ابهامات در همکاری طرفین شده است. طبق اسناد ارایه شده، حدود ۲۵ درصد (۲۰ درصد کی روش و ۵ درصد کادرفنی) از پاداش جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به حساب کادرفنی سابق تیم ملی واریز شده است که علی سلیمانی، خزانه‌دار فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چرایی این موضوع گفت: موضوع بسیار ساده است. طبق قرارداد، ۱۰ درصد از پاداش صعود به جام جهانی روسیه متعلق به کارلوس کی‌روش بود. از طرفی دستمزد پرداخت نشده مربیان تیم ملی هم از طریق این پاداش پرداخت شده است. خزانه‌دار فدراسیون فوتبال درباره این موضوع توضیحاتی بیشتری ارایه کرد و گفت: پاداش صعود به جام جهانی هشت میلیون دلار بود که ۱۰ درصد از این مبلغ ۸۰۰ هزار دلار می‌شود. از طرفی ۹۰۰ هزار دلار بابت قرارداد کی‌روش از جام جهانی تا جام ملت‌ها از این محل پرداخت شد که جمعا یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار می‌شود. از قبل از جام جهانی نیز ما دستمزد کی‌روش را به‌طور کامل پرداخت نکرده بودیم و از همین طریق حقوقش پرداخت شد.

تمرین در پارکینگ خانه!

ملی پوش تنیس روی میز ایران می‌گوید، در شرایط قرنطینه به همراه برادرش نوشاد در پارکینگ خانه تمرین می‌کنند تا فرم بازی خود را نگه دارند. نیما عالمیان درباره وضعیت تمرینی خود در شرایط قرنطینه و اینکه دوباره مجبور شدند در پارکینگ خانه تمرین کنند، بیان کرد: خدا را شکر پارکینگ خانه ما همیشه هست و آنجا تمرین می‌کنیم. این پارکینگ همیشه بوده و خواهد بود. من و نوشاد تقریبا هر روز آنجا تمرین می‌کنیم تا حداقل بدن و فرم تمرینی خود را حفظ کنیم. فعلا هم تا سه ماه دیگر هیچ مسابقه‌ای نیست و لیگ تنیس روی میز فرانسه هم که تعطیل شد. در این مدت نزدیک به هشت مسابقه که قصد شرکت در آن را داشتیم به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد و تمام برنامه‌ریزی ما به هم ریخت. عالمیان در پاسخ به این پرسش که تعویق مسابقات انتخابی المپیک به نفع او و برادرش شد یا خیر، به ایسنا گفت: زیاد فرقی نداشت چون شانس کسب سهمیه را داشتیم. البته شاید به نفع نوشاد نشد چون در فرم خوبی بود و در رنکینگ 60 جهان هم قرار گرفت. اما من در رنکینگ افت کردم زیرا نتایجم در مسابقات بین‌المللی خوب نبود. در لیگ فرانسه فشار زیادی روی من بود. نفر اول تیم بودم بنابراین بیشتر تمرکزم را روی لیگ فرانسه گذاشته بودم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران