شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی وزارت بهداشت از دسترسی به تست‌های سریع کرونا بر اساس شناسایی آنتی بادی با تلاش فناوران ایرانی، در آینده‌ای نزدیک خبر داد. کیانوش جهانپور در صفحه توییتر خود نوشت:

سخنگوی وزارت بهداشت از دسترسی به تست‌های سریع کرونا بر اساس شناسایی آنتی بادی با تلاش فناوران ایرانی، در آینده‌ای نزدیک خبر داد. کیانوش جهانپور در صفحه توییتر خود نوشت: «‌با تلاش فناوران و شرکت‌های دانش بنیان ‎ایرانی به زودی تست شناسایی آنتی‌بادی ‎کووید-۱۹ و تست سریع ‎کرونا براساس شناسایی آنتی بادی، در دسترس خواهد بود. این روش‌های تشخیص سریع، کم هزینه و فراگیر، اجرای مرحله‌ای ‎فاصله‌گذاری هوشمند را در هفته‌های آتی تسهیل خواهد کرد.» او همچنین درباره آمار مبتلایان به کرونا توضیح داد: از روز شنبه تا ظهر یکشنبه، ۲۴ فروردین، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۱۶۸۶ نفر رسید. او با اشاره به کاهش نسبی در روند فوتی‌های این بیماری گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت، ۱۱۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تاکنون ۴۴۷۴ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

جهانپور گفت: خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تاکنون ۴۳۸۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. به گفته او، ۳۹۳۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۲۶۳ هزار و ۳۸۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران