شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به حضور دوم سوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی از ساعت ۷ تا ۱۴ از روز شنبه ۲۳ فروردین به تشریح جزییات طرح فاصله‌گذاری هوشمند در استان تهران پرداخت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به حضور دوم سوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی از ساعت ۷ تا ۱۴ از روز شنبه ۲۳ فروردین به تشریح جزییات طرح فاصله‌گذاری هوشمند در استان تهران پرداخت.

غلامرضا عباس پاشا با اشاره به اجرای مرحله جدید طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اظهار کرد: بخشنامه شماره ۱۰۹۳۴ مورخ ۱۹ فروردین ماه سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و آغاز مرحله فاصله‌گذاری هوشمند و بند ۱۴ مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اجرایی می‌شود. او ادامه داد: براساس این بخشنامه تمامی دستگاه‌های اجرایی موظفند از تاریخ ۲۳ فروردین ۹۹ ترتیبی اتخاذ کنند تا با تشخیص بالاترین مقام مسوول، ارایه خدمات مطلوب به ارباب رجوع با حضور دوسوم کارکنان انجام شود. معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران عنوان کرد: به منظور کاهش حضور کارکنان در محیط اداری، مقرر شده تا یک‌سوم کارکنان وظایف خود را به صورت دورکاری انجام دهند و در صورت عدم امکان انجام وظایف به صورت دورکاری با اعطای مرخصی به صورت نوبت‌بندی با اولویت بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنان آسیب پذیر به ترتیب اقدام شود. پاشا با بیان اینکه ساعت کار کارکنان تا اطلاع ثانوی در استان تهران از ساعت ۷ تا ۱۴ خواهد بود، افزود: شهرستان‌های استان نیز همانند روال گذشته در روزهای پنجشنبه از ساعت

 ۷ تا ۱۳ در محل کار خود حاضر خواهند بود. پاشا همچنین تاکید کرد: با رعایت کلیه پروتکل‌های اصول بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت مقابله با ویروس کرونا، حداکثر برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم در راستای حفظ سرمایه انسانی به منظور پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس به عمل آید.  51 روز پس از شیوع کرونا در کشور براساس اعلام وزارت بهداشت ۶۶۲۲۰ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۴۱۱۰ نفر فوت شده و ۳۲۳۰۹ نفر بهبود یافته‌اند.همچنین دیروز کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ تا ظهر جمعه ۲۲ فروردین ماه گفت: از پنجشنبه تا دیروز ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۹۷۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

او ادامه داد: با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۸۱۹۲ نفر رسید. همچنین متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند جهانپور اظهار کرد: تاکنون ۴۲۳۲ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده‌اند و دیگر در بین ما نیستند. خوشبختانه روند بهبودیافتگان سرعت بالایی گرفته و تاکنون ۳۵۴۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند او افزود: همچنین ۳۹۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون نیز ۲۴۲ هزار و ۵۶۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. محمد نفریه، رییس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور نیز درباره سرانجام جمع‌آوری معتادان رها شده در خیابان گفت: ما در مراکز ماده 16 بیش از 6 ماه نمی‌توانیم معتادان را نگهداری کنیم از مراکز ما فقط 500 نفر ترخیص شده‌اند و اعدادی که اعلام می‌شود مربوط به مراکز ما نیست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران