شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فدراسیون کوهنوردی ایران به باشگاه‌های متخلفی که با وجود شیوع ویروس کرونا همچنان دوره و کلاس‌های آموزشی خود را تعطیل نکرده‌اند،

فدراسیون کوهنوردی ایران به باشگاه‌های متخلفی که با وجود شیوع ویروس کرونا همچنان دوره و کلاس‌های آموزشی خود را تعطیل نکرده‌اند، هشدار جدی داد. پس از شیوع ویروس کرونا و با تاکید بر حضور نداشتن در اجتماعات شاهد هستیم که همچنان فعالیت‌های بعضی از گروه‌های کوهنوردی تعطیل نشده و برخی از این گروه‌ها اقدام به آموزش و صعود‌های ورزشی کرده‌اند که در همین رابطه بار دیگر فدراسیون کوهنوردی ایران به باشگاه‌های متخلف تذکر جدی داد. این فدراسیون اعلام کرد: با عنایت به بخشنامه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ضروری است از برگزاری کلیه کلاس‌های عملی و تئوری خودداری شود. با توجه درخواست‌های قبلی و بعضاً عدم رعایت آن از سوی مجریان برگزاری کلاس‌ها، در صورت برگزاری کلاس، دوره، کارگاه و... تخلف تلقی شده و با خاطیان برخورد انضباطی خواهد شد. این اطلاعیه در مورد تمامی کلاس‌ها و کارگاه‌ها و دوره‌ها لازم‌الاجرا بوده و تا اطلاع ثانوی کلیه برگزارکنندگان ملزم به رعایت آن هستند. همچنین فدراسیون کوهنوردی به یخ نوردان ایران در خصوص خطرات سقوط آبشارهای یخی به دلیل گرم شدن هوا هشدار‌های لازم را داده و اعلام کرد: کمیته آموزش فدراسیون ضمن قدردانی از کلیه مربیان کوهنوردی که با رعایت بخشنامه‌های بازدارنده از ایجاد تجمعات، با این فدراسیون همکاری لازم را به عمل آورده‌اند، ضمن تاکید بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های آموزشی و فعالیت‌های گروهی تا رفع مشکلات بیماری ویروسی کرونا از تمامی مربیان و ورزشکاران یخ‌نوردی تقاضا دارد باتوجه به گرمایش آب و هوا از هرگونه فعالیت روی آبشارهای یخی اجتناب نمایند. این کمیته همچنین با تاکید بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های آموزشی اعلام می‌دارد کلیه دوره‌هایی که پس از ابلاغ ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی از سوی ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونای فدراسیون پزشکی برگزار گردیده فاقد اعتبار است.

انتظار می‌رود با وجود شیوع سریع این ویروس کوهنوردان فعالیت‌های کوهنوردی خود را لغو کرده تا در آینده دچار مشکل نشده و بتوانند فعالیت‌های کوهنوردی خود را ادامه دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران