شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نشریه نیویورک‌تایمز فهرست هفتگی از رمان‌های پرفروش بخش (hard cover) منتشر کرده که در این بین نام اثر جدید «جیمز پترسون» نویسنده مشهور امریکایی بار دیگر در صدر فهرست دیده می‌شود.

رمان جدید جیمز پترسون صدرنشین پرفروش‌ها

نشریه نیویورک‌تایمز فهرست هفتگی از رمان‌های پرفروش بخش (hard cover) منتشر کرده که در این بین نام اثر جدید «جیمز پترسون» نویسنده مشهور امریکایی بار دیگر در صدر فهرست دیده می‌شود. جیمز پترسون که برای خلق رمان‌های ماجراجویانه و جنایی مشهور است، این‌بار برای نگارش رمان «نقطه کور» به همراهی «جیمز او بورن» بار دیگر به رتبه نخست فهرست پرفروش‌های داستانی راه یافته است. نقطه کور که دوازدهمین جلد از سری داستان‌های «مایکل بنت» محسوب می‌شود، داستان پرونده قتل‌های سریالی را روایت می‌کند که ممکن است امنیت ملی کشور را به خطر بیندازد. پترسون به‌طور میانگین سالی ۱۴ کتاب منتشر می‌کند و نام او به عنوان اولین نویسنده‌ای که یک میلیون جلد از آثارش در قالب دیجیتال به فروش رسیده، ثبت شده است. رمان «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌‌خوانند» اثر «دلیا اوئنز» نیز همچنان پس از گذشت هفتاد و هشت هفته از حضور در این فهرست این‌بار در رتبه دوم قرار گرفته است. این رمان نخستین تجربه «اوئنز» در نگارش یک کتاب داستانی محسوب می‌شود. رتبه سوم این فهرست نیز به رمان «غبار امریکایی» نوشته «جنین کامینز» اختصاص یافته است. این رمان که درباره داستان فرار کردن یک کتاب‌فروش مکزیکی و پسرش به مرز ایالات‌متحده است با انتقادات نویسندگان مکزیکی مواجه شد. پروتکل ورشو نوشته استیو بری دیگر اثر جدید این فهرست است که پانزدهمین جلد از سری داستان‌های «کاتن ملون» محسوب می‌شود و این‌بار داستان به مخاطره افتادن تعادل قدرت در اروپا را روایت می‌کند.

فیلمنامه‌ مصور «انگل» رمان گرافیکی می‌شود

استوری بوردهای فیلم «انگل» ساخته بونگ جون هو به زودی در قالب رمان گرافیکی منتشر می‌شود. به گزارش انترتینمنت ویکلی، هواداران فیلم برنده جایزه اسکار «انگل» به زودی می‌توانند با جزییات بیشتری از این پروژه در قالبی متفاوت آشنا شوند. بونگ جون هو کارگردان این فیلم کره‌ای به خاطر استوری بورد یا فیلمنامه‌های مصور دقیق خود شناخته شده است. این استوی بوردها اغلب به بازیگران نشان می‌دهند دقیقا کجا بایستند یا چطور حرکت کنند تا با بینش کارگردان هم‌راستا باشند. به زودی خانه نشر گرند سنترال پابلیشینگ فیلمنامه‌های مصور بونگ جون هو برای «انگل» را در قالب یک رمان گرافیکی منتشر می‌کند. این استوری بوردها مانند این هستند که بونگ کمیک بوک خودش را نوشته و طراحی کرده و بعد آن را تبدیل به فیلم کرده باشد. کتاب فیلمنامه‌های مصور «انگل» که قبلا در کره جنوبی منتشر شده، ۳۰۴ صفحه است و تمام صحنه‌های فیلم را طوری به تصویر می‌کشد که بونگ خودش آنها را کشیده بود. این کتاب همچنین شامل توضیحاتی از بونگ درباره نحوه ساخت فیلم و پروسه خلاقانه او می‌شود.وس میلر ویراستار ارشدی که حقوق رمان گرافیکی را برای گرند سنترال پابلیشینگ خریداری کرد، گفت: طراحی‌های کارگردان بونگ در قدرت روشن‌گرانه نویسندگی و کارگردانی او سهیم هستند و باعث می‌شوند رمان گرافیکی «انگل» تبدیل به مطالعه‌ای جذاب و زیبا ‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران