شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال برخلاف اظهارات دادستان دیوان محاسبات و وزیر ورزش می‌گوید که بازنشسته‌ها می‌توانند مطابق قانون در سمت‌های نواب رییس و اعضای هیات رییسه حضور داشته باشند،

سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال برخلاف اظهارات دادستان دیوان محاسبات و وزیر ورزش می‌گوید که بازنشسته‌ها می‌توانند مطابق قانون در سمت‌های نواب رییس و اعضای هیات رییسه حضور داشته باشند، موضوعی که با این تضاد آشکار دیدگاه، به‌معنی اعلان جنگ خواهد بود. حواشی مربوط به انتخابات فدراسیون فوتبال همچنان ادامه دارد و در گیرودار ایرادهای فیفا به اساس نامه این فدراسیون برای تعویق انتخابات، این‌بار حیدر بهاروند، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال که جزو مدیران بازنشسته به شمار می‌رود، گفته نه تنها هیچ یک از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال بازنشسته نیستند بلکه، چهره‌های بازنشسته می‌توانند برای سمت نواب رییس و هیات رییسه در انتخابات شرکت کنند. بهاروند به سابقه این اختلافات در سال 97 اشاره کرده و می‌گوید وزارت ورزش و دیوان عدالت اداری معافیت هیات رییسه و نواب رییس فدراسیون فوتبال و همچنین سازمان لیگ را از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان پذیرفته‌اند. این اظهارات در حالی است که پیش از این دادستان دیوان محاسبات قاطعانه اعلام کرد که در انتخابات فدراسیون فوتبال اجازه حضور هیچ چهره بازنشسته‌ای را نخواهند داد و این موضوع درباره سمت نواب رییس و هیات رییسه فدراسیون فوتبال - که جزو مشاغل تمام وقت محسوب نمی‌شوند - هم صادق است. این دیدگاه دیوان محاسبات کشور توسط وزیر ورزش و جوانان و معاون قهرمانی این وزارتخانه نیز تایید شد تا برخی از چهره‌های بازنشسته فدراسیون فوتبال معترض شوند و پای این مطالب به فیفا هم کشیده شود و آنها نسبت به فرایند انتخابات و کمیته تایید صلاحیت‌ها ایرادهایی را بگیرند.

  فدراسیون فوتبال مقابل وزارت و دیوان محاسبات

بعد از قوت گرفتن موضوع کنار گذاشتن چهره‌های بازنشسته از فدراسیون از جمله حیدر بهاروند آن هم در آستانه احتمال لغو انتخابات، بهاروند درباره روند اخذ مجوز حضور بازنشسته‌ها از جمله خودش در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ توضیحاتی ارایه کرده و گفته: سازمان بازرسی کل کشور در سال 97 تاکید کرده که نواب رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون مشمول قانون بازنشستگی نمی‌شوند و فعالیت آنها بلامانع است و در ادامه این موضوع در دیوان عدالت اداری مطرح و بخشنامه وزارت ورزش و جوانان نیز اصلاح شد. این اظهارات و اعلام اخذ تاییدیه از وزارت ورزش و جوانان در حالی است که چندی پیش وزیر ورزش تاکید کرده بود، جلوی حضور بازنشسته‌ها در انتخابات را می‌گیرد اما بهاروند تهدید کرده که انتخابات در چارچوب اساسنامه فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و در آن نیز هیچ اشاره‌ای به بازنشستگی مدیران نشده است. با این شرایط به نظر می‌رسد در کنار چالش اصلاح اساسنامه و برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات باید در انتظار دور تازه‌ای از مجادله میان اعضای فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و نهادهای حقوقی و نظارتی برای حضور یا عدم حضور بازنشسته‌ها و چالش‌های احتمالی پیرامون آن باشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران