شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر یکی از موسسات قدیمی نشر و تولید آثار موسیقایی از انتشار چند آلبوم با هنرمندی تعدادی از هنرمندان مطرح کشور بعد از چندین سال کم کاری و چند اثر دیگر پژوهشی و تالیفی خبر داد.

مدیر یکی از موسسات قدیمی نشر و تولید آثار موسیقایی از انتشار چند آلبوم با هنرمندی تعدادی از هنرمندان مطرح کشور بعد از چندین سال کم کاری و چند اثر دیگر پژوهشی و تالیفی خبر داد. محمد موسوی مدیر موسسه فرهنگی‌وهنری «ماهور» در معرفی تازه‌ترین محصولات موسیقایی این مجموعه در حوزه‌های مختلف موسیقی ردیف دستگاهی، موسیقی کلاسیک و سایر گونه‌ها توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته از چندی پیش دو مجموعه «شوق بی‌پایان» و «سفری به دستگاه‌های ایرانی» به آهنگسازی محمد حقیقی و نوازندگی هنرمندان مطرحی چون ارسلان کامکار، همایون رحیمیان، خاچیک باباییان، ابراهیم لطفی، کریم قربانی، زنده‌یاد علیرضا خورشیدفر، مازیار ظهیرالدینی، ناصر رحیمی، بهزاد فراهانی، پدیده احرارنژاد، آزاد میرزاپور، شهرام غلامی، مجید اخشابی، شهرام منظمی، پویا سرایی، کامبیز گنجه‌ای، علی مسعودی، ارژنگ کامکار، محمود منتظم‌صدیقی، علیرضا شیبانی، اکبر محمدی، سینا جهان‌آبادی، اردشیر کامکار، پریچهر خواجه، حسن حبیبی و پاشاهنجنی پیش روی مخاطبان قرار گرفت. او افزود: این مجموعه حاصل تلاش برای ورود به تنظیم قطعات قدیمی موسیقی کلاسیک ایران از جمله پیش‌درآمد، ضربی و رنگ است که آهنگساز در آن کوشیده از طریق دستگاه ماهور سفری به مایه‌ها و دستگاه‌های دیگر موسیقی کلاسیک ایران داشته باشد. محمد حقیقی از جمله هنرمندانی است که پس از تحصیلات مقدماتی موسیقی نزد استادانی چون حسن صفری و حسین علیزاده، مرتضی حنانه و محمد تقی مسعودیه برای ادامه تحصیل به آلمان رفت و در آنجا نزد استادانی چون یوتا روبن آکر، کوپ کوبیچ، و کورتز فلد به فراگیری موسیقی مشغول شد. این در حالی است که «درخت معرفت (موسیقی روی اشعار زنده‌یاد اخوان ثالث) »، «سخن اهل دل (به خوانندگی بیژن کامکار) »،

 «خرگوش‌ها و ستاره‌ها» از جمله آثاری هستند که وی تاکنون منتشر کرده هست. این هنرمند از سال ۱۳۷۰ برای خوانندگانی چون حسام‌الدین سراج، محمد اصفهانی و وحید تاج موسیقی نوشته است. به هر ترتیب می‌توان گفت دو اثر «شوق بی‌پایان» و «سفری به دستگاه‌های ایرانی » حاصل سی سال سکوت وی در ارتباط با دنیای موسیقی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران