شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فدراسیون جهانی فوتبال با پافشاری روی مواضع خود، خواهان تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال تا زمان اصلاح اساسنامه این فدراسیون است.

فدراسیون جهانی فوتبال با پافشاری روی مواضع خود، خواهان تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال تا زمان اصلاح اساسنامه این فدراسیون است. فیفا در جدیدترین نامه ارسال شده به فدراسیون فوتبال ایران، بر مواضع قبلی خود تایید و اعلام کرد که این فدراسیون تا زمان اصلاح موارد ذکر شده در نامه قبلی باید انتخابات را به تعویق بیندازد. در نامه‌ای که از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در واکنش به ارایه مستندات از سوی فدراسیون فوتبال ارسال شده، فیفا این موارد را کافی ندانست و از مسوولان این فدراسیون خواست مقدمات بازنگری و اصلاح در اساسنامه را فراهم کنند و پس از تایید و انجام مراحل اداری، انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شود.

   مستندات جدید ارایه می‌شود

فدراسیون فوتبال چند روز قبل در واکنش به نامه نخست فیفا، مستندات لازم مبنی بر تایید اساسنامه کنونی را برای این نهاد ارسال کرده بود که از سوی فیفا رد شد اما در تازه‌ترین اقدام، فدراسیون فوتبال مستندات جدیدی را برای جلوگیری از لغو انتخابات به فیفا ارسال خواهد کرد. به گزارش ایسنا، پس از فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات طی هفته‌های گذشته و نام‌نویسی و بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال، فیفا پنجم اسفند در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران خواستار لغو و موکول شدن انتخابات این فدراسیون به زمان دیگری شد.  در نامه فیفا برای لغو انتخابات فدراسیون فوتبال به علت آنچه «ایرادات اساس‌نامه‌ای فدراسیون فوتبال و آیین‌نامه‌ای مربوط به انتخابات» نامیده شده است، فیفا ایرادهایی را به نبود آیین‌نامه انتخابات، کمیته استیناف و کمیته انتخابات وارد کرده است. ایرادهای فیفا به اساس‌نامه و آیین‌نامه انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی است که اسناد و مدارک موجود و همین‌طور اساس‌نامه فدراسیون فوتبال به‌طور آشکار و واضح تمام موارد مطرح‌شده از سوی فیفا را تعیین تکلیف کرده و مشکلی از بابت ایرادهای فیفا وجود ندارد. طبق اعلام هیات رییسه فدراسیون فوتبال، انتخابات این فدراسیون ۲۵ اسفند در تهران برگزار می‌شود اما به علت نامه‌نگاری‌های اخیر فیفا، هنوز اسامی نامزدهای تایید‌صلاحیت‌شده اعلام نشده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران