شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارگردان نامی فرانسوی موفق شد تا با توافقی با یک سرمایه‌گذار، از تعطیل شدن کمپانی فیلم‌سازی یورپاکور جلوگیری کند. به گزارش ورایتی،

شرکت لوک بسون دوباره شروع به کار کرد

کارگردان نامی فرانسوی موفق شد تا با توافقی با یک سرمایه‌گذار، از تعطیل شدن کمپانی فیلم‌سازی یورپاکور جلوگیری کند. به گزارش ورایتی، بعد از بیش از هشت ماه مذاکره، شرکت یوروپاکور متعلق به لوک بسون که در پاریس واقع است بالاخره با تامین‌کننده مالی خود یعنی صندوق نیویورکی «واین آلترناتیو اینوستمنتس» به توافق رسیده است. این شرکت که در بورس اوراق بهادار فرانسه هم حضور دارد، در ماه مه سال گذشته توسط یک دادگاه فرانسوی در لیست تعلیق بدهی قرار داده شد. این تعلیق بدهی اخیراً تمدید شد تا یوروپاکور بتواند برنامه بازسازی خود را تکمیل کند. «واین» قبول کرده به یوروپاکور یک خط اعتباری ۱۰۰ میلیون دلاری بدهد تا شرکت دوباره جان بگیرد و دوباره شروع به تهیه و ساخت مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی بکند. این شرکت ۲ فیلم انگلیسی زبان و یک فیلم فرانسوی زبان در سال تهیه و توزیع می‌کند. شرکت همچنین مسوولیت تهیه‌کنندگی سریال‌های انگلیسی‌زبان را بر عهده خواهد داشت. شرکت کار توزیع را در فرانسه انجام می‌دهد اما دیگر مانند گذشته در ایالات متحده توزیع نخواهد کرد. یوروپاکور در ۲ سال اخیر هیچ پروژه‌ای تهیه نکرده است. بسون به فیلمسازی برای شرکت ادامه خواهد داد و با یک قرارداد پنج ساله که می‌تواند ۲ سال دیگر هم تمدید بشود، مدیر هنری شرکت باقی می‌ماند. آخرین فیلم این کارگردان یعنی «آنا» حدود ۳۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. این کارگردان در مسیر حرفه‌ای کارش توانسته تعدادی از پرفروش‌ترین فیلم‌های فرانسه از جمله «عنصر پنجم»، «لئون حرفه‌ای»، «لوسی» و «ربوده‌شده» را به بازارهای جهانی صادر کند.

هراس «کرونا» به جان غول‌های هالیوودی

گروه‌های تحقیق استودیوهای هالیوودی، تبعات شیوع کرونا را در زمینه صنعت فیلم بررسی می‌کنند تا بتوانند جایگزین‌هایی برای ضررهای پیش رو و نیز خطراتی که کارمندان را تهدید می‌کند، بیابند. به گزارش ورایتی، در حالی که کروناویروس به پیش‌روی مرگبار خود در سراسر جهان ادامه می‌دهد، شیوع آن هالیوود را هم برای کلید زدن فیلم‌ها و سریال‌های عظیم تازه به دردسر انداخته است. در این پروسه، شرکت‌ها از کارمندان خود خواسته‌اند سفرهای کاری به کشورهایی مانند چین، ژاپن، ایتالیا و کره جنوبی را به تأخیر بیندازند و کمپین‌های تبلیغاتی نیز برای چند بلاک‌باستر بزرگ باعجله به راه افتاده‌اند. استودیوها برنامه‌های‌شان برای پیش‌نمایش فیلم‌هایی مانند «مولان» محصول دیزنی و «زمانی برای مردن نیست» جدیدترین پروژه جیمز باند را کنسل کرده‌اند و این می‌تواند باعث از دست رفتن ده‌ها میلیون دلار سود در گیشه‌های فروش بلیت بشود. فیلم «ورزش خونی» کمپانی سونی هم قرار بود در چین نمایش داده شود اما هنوز تاریخ اکران برای آن تعیین نشده است. بیشتر این فیلم‌ها هنوز تأیید رسمی را از مسوولان چینی مبنی‌بر داشتن اجازه نمایش در این کشور دریافت نکرده‌اند و به نظر نمی‌رسد این اتفاق به زودی بیفتد چون سینماها بسته هستند. همچنین به نظر می‌رسد تاریخ اکران چند فیلم از جمله «مولان»، «کینه» و «پیشروی» در ایتالیا به تعویق خواهد افتاد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران