شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نمایشگاه بزرگ «لئوناردو داوینچی» که به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند چیره دست رنسانس برگزار شده بود،

 نمایشگاه «داوینچی» در «لوور» رکورد زد

نمایشگاه بزرگ «لئوناردو داوینچی» که به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند چیره دست رنسانس برگزار شده بود، چندی پیش به کار خود خاتمه داد و یک رکورد جدید از تعداد بازدیدکننگان را برای موزه «لوور» پاریس رقم زد. به گزارش آرت‌نت نیوز، در مجموع ۱,۰۷۱,۸۴۰ نفر از سراسر جهان برای تماشای نمایشگاه کم‌نظیر آثار «لئوناردو داوینچی» از «لوور» بازدید کردند. آمار چشمگیر بازدیدکنندگان در نمایشگاه «لئوناردو داوینچی» سبب شد تا رکورد پیشین بیشترین بازدید از یکی از نمایشگاه‌های «لوور» که به نمایشگاه «اوژن دولاکروا» در سال ۲۰۱۸ تعلق داشت، شکسته شود. در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۵۴۰ هزار نفر از نمایشگاه «اوژن دولاکروا» بازدید کردند. بر اساس آمار ارایه شده، شمار روزانه بازدیدکنندگان از نمایشگاه «داوینچی» به حدود ۱۰ هزار نفر می‌رسید. اگرچه ۴۶ سانس اضافه‌ای که به بازدیدکننگان این امکان را می‌داد تا ۱۰ شب از این نمایشگاه بازدید کنند نیز در بالا رفتن این آمار بی‌تاثیر نبود. با اضافه شدن تعداد سانس‌های این نمایشگاه تعداد کارکنان موزه «لوور» نیز تا ۲۰ درصد افزایش یافت. مدیر موزه «لوور» در بیانیه‌ای اعلام کرد: «حیرت‌آور است که یک هنرمند ایتالیایی رنسانس حتی پس از گذشت 500 سال از درگذشتش هنوز حیرت مردم عادی را برمی‌انگیزد. اکنون دو نکته وجود دارد که مایه افتخار من است: موفقیت در گردهم آوردن بیشترین تعداد آثار «داوینچی» در یکجا و دوم میزبانی از چنین تعداد چشمگیری از مخاطبان.»

فیلمی از رقابت‌های موتور سیکلت‌رانی

اریک بانا فیلمی بر مبنای زندگی یکی از مهم‌ترین قهرمانان رقابت‌های موتورسیکلت‌رانی می‌سازد. به گزارش هالیوود ریپورتر، بازیگر استرالیایی با همکاری رابرت کانلی زندگی قهرمان مسابقات موتورسیکلت‌رانی دهه ۱۹۷۰ را روی پرده بزرگ می‌آورد. اریک بانا نویسنده و کارگردان یک فیلم سینمایی بر مبنای زندگی مایک هیلوود خواهد بود. وی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رانندگان رقابت‌های موتورسیکلت‌رانی شناخته می‌شود. بانا هم فیلمنامه را می‌نویسد و هم در کنار رابرت کانلی کارگردان فیلم خواهد بود. در عین حال وی به عنوان بازیگر در نقش هیلوود ظاهر خواهد شد. او با شرکت فیلمسازی خودش و شرکت فیلمسازی متعلق به کانلی امتیاز ساخت فیلمی بر مبنای زندگی هیلوود را از خانواده‌اش خرید و قصد دارد فیلمنامه‌اش را با تمرکز بر بازگشت هیلوود به رقابت‌های موتورسیکلت رانی در سال ۱۹۷۸ پس از ۱۱ سال وقفه بسازد. این چهره فقید از نظر خیلی‌ها بزرگ‌ترین راننده رقابت‌های موتورسیکلت‌رانی بود و ۱۲ بار برنده مهم‌ترین رقابت‌های این رشته شده بود. او سال ۱۹۶۷ در اوج این کار خود را بازنشسته کرد بعد یک بازگشت موفقیت‌آمیز در سال ۱۹۷۸ داشت و سال ۱۹۸۱ در حالی که ۴۰ سال داشت بر اثر تصادف با کامیون درگذشت. بانا و کانلی پس از تولید «خشک» بار دیگر با هم همراه شده‌اند. آن فیلم نیز بر مبنای رمانی به همین نام نوشته جین هارپر با بازی بانا ساخته شده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران