شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزارت فرهنگ فرانسه در تلاش است فردی را که سابقه‌ای در امور سینمایی ندارد به عنوان گزینه مطلوب خود برای جایگزینی رییس کنونی جشنواره کن به این جشنواره تحمیل کند.

تلاش دولت فرانسه برای تغییر رییس جشنواره کن

وزارت فرهنگ فرانسه در تلاش است فردی را که سابقه‌ای در امور سینمایی ندارد به عنوان گزینه مطلوب خود برای جایگزینی رییس کنونی جشنواره کن به این جشنواره تحمیل کند. به گزارش ورایتی، «پیر لسکیور» که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «ژیل ژاکوب» رییس کهنه‌کار جشنواره کن شد در انتخابات جدید ریاست این رویداد مهم سینمایی بار دیگر شرکت خواهد کرد تا با توجه به عملکرد مثبتش در چند سال اخیر برای سومین دوره ریاست کن را بر عهده گیرد، اما شایعاتی در رسانه‌های فرانسوی درباره یک نامزد جدید مورد حمایت دولت شنیده می‌شود.  بنا بر اعلام مجله «Paris Match»، «مرسدس اِرا» به عنوان یک مدیر زن بلندمرتبه در امور تبلیغاتی گزینه‌ای است که برای به دست گرفتن ریاست جشنواره کن از سوی دولت و وزارت فرهنگ فرانسه در حال تحمیل شدن است. «مرسدس اِرا» که ریاست آژانس تبلیغاتی «BETC» را بر عهده دارد فردی بیگانه با دنیای سینماست، اما به سبب اینکه یکی از حامیان اصلی تنوع و برابری جنسیتی است به عنوان گزینه وزیر فرهنگ فرانسه برای این جایگاه درنظر گرفته شده است. ضمن اینکه دولت فرانسه نیز ظاهرا تمایل دارد یک زن ریاست جشنواره کن را بر عهده گیرد. چندین مدیر سینمایی مهم در فرانسه واکنش تندی به این گمانه‌زنی داشته‌ و اعلام کرده‌اند که دولت فرانسه نباید در انتخابات ریاست جشنواره کن دخالت کند؛ انتخاباتی که قرار است از سوی هیات‌مدیره انجمن جشنواره بین‌المللی فیلم فرانسه شامل چند مقام دولتی و چند فعال سینمایی برگزار شود.

ستارگان سالخورده در یک کمدی همبازی می‌شوند

با برنامه‌ریزی برای ساخت ۴ تا ۶ فیلم با بازی ستاره‌های قدیمی و بازگرداندن آنها به سینما، گلدی هاون، دایان کیتون و بت میدلر در یک فیلم هم‌بازی می‌شوند. به گزارش ورایتی، گلدی هاون، دایان کیتون و بت میدلر هم‌تیم شده‌اند تا در یک فیلم کمدی خانوادگی جدید با عنوان «جواهرات خانوادگی» محصول نیو ریپابلیک پیکچرز نقش‌آفرینی کنند. این سه نفر ۲۴ سال پیش در فیلم کمدی «کلوپ بانوهای اول» محصول پارامونت نقش‌آفرینی کرده بودند. نیو ریپابلیک قصد دارد مراحل تولید فیلم جدید خود را از ۲۰۲۰ آغاز کند. برایان الیور و بردلی فیشر از این شرکت تهیه‌کنندگان فیلم هستند و تریسی نایبرگ مسوولیت تهیه‌کنندگی اجرایی را بر عهده دارد و پیتر هوار را به عنوان فیلمنامه‌نویس انتخاب کرده است. داستان «جواهرات خانوادگی» حول محور شخصیت‌های هان، میدلر و کیتون شکل می‌گیرد که مجبور می‌شوند تعطیلات کریسمس را با هم و در کنار کودکان و نوه‌های‌شان بگذرانند چون مردی که زمانی تمام آنها با او ازدواج کرده بودند در یک مغازه در نیویورک از دنیا می‌رود. فیشر گفت: حس همراهی دایان، بت و گلدی بی‌نظیر و غیرقابل مقاومت است و من بسیار هیجان‌زده هستم که با دوباره همراه کردن آنها روی پرده بزرگ به چند نسل از هواداران کمک می‌کنم. او اضافه کرد: این فیلم کاملاً با برنامه ما برای تامین مالی و تهیه چهار تا شش فیلم استودیویی بزرگ در سال و بازگرداندن تعدادی از ستاره‌های سینما به پرده‌های بزرگ همخوانی دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران