شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دونالد ترامپ از آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار به سبب اعطای جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی به فیلم کره‌ای «انگل» انتقاد کرد.

انتقاد ترامپ از اعطای جایزه اسکار به کره جنوبی

دونالد ترامپ از آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار به سبب اعطای جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی به فیلم کره‌ای «انگل» انتقاد کرد. به گزارش گاردین، رییس‌جمهور امریکا در یک سخنرانی در ایالت کلرادو نسبت به جوایز سینمایی اسکار ۲۰۲۰ انتقادهایی مطرح کرد و گفت: «جوایز اسکار چقدر بد بود؟ و برنده فیلمی از کره جنوبی بود، ما به اندازه کافی مشکلاتی با کره جنوبی به ویژه در تجارت داریم و آنها (آکادمی) جایزه بهترین فیلم را به آنها می‌دهد. آیا این خوب بود؟ نمی‌دانم. آیا می‌توانیم فیلم‌هایی چون «بر باد رفته» را دوباره داشته باشیم؟» فیلم «انگل» به کارگردانی «بونگ جون هو» امسال و در نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار تاریخ‌ساز شد و توانست به عنوان اولین فیلم غیرانگلیسی جایزه اسکار بهترین فیلم را کسب کند. این فیلم جوایز بهترین فیلم خارجی، بهترین کارگردانی و فیلمنامه اصلی را نیز برای سینمای کره‌جنوبی به ارمغان آورد. فیلم «بر باد رفته» که روایتگر داستان دختری پس از جنگ‌های داخلی امریکاست همواره به سبب ارایه تصویری نامناسب از رابطه میان برده‌های سیاه‌پوست و اربابان سفید مورد انتقاد بوده است. رمانی که این فیلم با اقتباس از آن ساخته شده وجود گروه نژادپرست و ضدسیاه‌پوست «کوکلوس‌کلان» را مطلقا ضروری می‌داند و از چنان زبان تحقیرآمیزی در قبال سیاه‌پوستان استفاده کرده بود که انجمن ملی پیشرفت رنگین‌پوستان (NAACP) که یک سازمان حقوق مدنی و سیاسی سیاه‌پوستان در امریکاست به پروژه ساخت این فیلم اعتراض کرد. تهیه‌کنندگان در نهایت تصمیم گرفتند اشعار نژادپرستی را در فیلم حذف کنند و «هاتی مک‌دنیل» برای بازی در این فیلم به عنوان اولین بازیگر مرد سیاه‌پوست برنده اسکار شد.

ماهرشالا علی «آواز قو»  سر می‌دهد

بازیگر برنده اسکار در درامی با عنوان «آواز قو» برای اپل تی‌وی پلاس بازی می‌کند. به گزارش ورایتی، ماهرشالا علی برنده ۲ جایزه اسکار به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده درامی بلند با عنوان «آواز قو» برای اپل تی‌وی پلاس انتخاب شد. تولید این فیلم از بهار شروع می‌شود. این فیلم را بنجامین کلیری برنده اسکار کارگردانی می‌کند و خود نیز فیلمنامه این فیلم را نوشته است. وی جایزه اسکار را در بخش فیلم کوتاه زنده در سال ۲۰۱۶ برای «الکن» دریافت کرد.‌ «آواز قو» در آینده‌ای نزدیک می‌گذرد و نشان می‌دهد که یک نفر می‌تواند تا کجا پیش برود و می‌تواند چقدر فداکاری کند تا زندگی را برای مردمی که دوست دارد، شادتر کند. آدام شولمن و جیکوب پرلین که دیگر تهیه‌کنندگان فیلم هستند از بنجامین کلیری به عنوان استعداد نادری یاد کردند که ماهرانه احساسات انسانی را به روشی خاص وارد دنیای سینما می‌کند و یادآور فیلم‌هایی چون «درخشش ابدی یک ذهن پاک» و «جان مالکوویچ بودن» است. ماهرشالا علی جایزه اسکار را برای بازیگر مرد نقش مکمل در ۲ فیلم «مهتاب» و «کتاب سبز» برده است. اپل گفته است «آواز قو» هم در سینماها اکران می‌شود و هم در تی‌وی پلاس اپل به نمایش درمی‌آید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران