شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سرویس نمایش فیلم استریم کرایتیریون در کنار شماری از بهترین ‌فیلم‌های سینمایی که برای ماه فوریه تا مارس در اختیار کاربران قرار می‌دهد،

«کلوز‌آپ» کیارستمی در سرویس «استریم» دیده  می‌شود

سرویس نمایش فیلم استریم کرایتیریون در کنار شماری از بهترین ‌فیلم‌های سینمایی که برای ماه فوریه تا مارس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، فیلمی از عباس کیارستمی را نیز انتخاب کرده است. به گزارش ایندی وایر، این سایت معتبر سینمایی در فهرست فیلم‌های تماشایی که این ماه از طریق سرویس‌های استریم در دسترس مخاطبان خواهد بود، به «کلوزآپ» عباس کیارستمی اشاره و از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌هایی که تاکنون ساخته شده، یاد کرده است. این فیلم قرار است در سرویس استریم کرایتیریون دیده شود. علاوه بر این به مناسبت ماه تاریخ سیاهان امریکا ۱۸ فیلم از فیلم‌های تاثیرگذار سیدنی پواتیه شامل «نیلوفرها در زمینه»، «افراد بی‌روح»، «گریه کن، کشور عزیز» و البته «حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید» در این فهرست قرار دارد. «دختران گرد و غبار» از جولی دش و مجموعه‌ای از فیلم‌های خارجی زبان برنده اسکار نیز در نظر گرفته شده است که «جشن بابِت» برگرفته از «جنگ و صلح» و مجموعه‌ای از کلاسیک‌های سینما و نیز پیشگامان سینمای آفریقایی‌های امریکا در مقطع ۱۹۱۵ تا ۱۹۴۶ نیز از جمله فیلم‌هایی است که در دسترس است. ۲۲ فیلم از فیلم‌های ژان لوک گدار که «زن متاهل» از جمله آنهاست، ۵ فیلم از فیلم‌های متی دیوپ و مجموعه‌ای از فیلم‌های مونتگومری کلیف نیز از جمله فیلم‌های این ماه سرویس کرایتیریون هستند. این فیلم‌ها از ۹ فوریه به صوت استریم در دسترس هستند.

پروژه جدید «تایکا وایتیتی» معلوم شد

جود لاو و تایکا وایتیتی با همدیگر برای ساخت یک سریال همکاری می‌کنند. به گزارش ورایتی، تایکا وایتیتی برنده جایزه اسکار با همکاری جود لاو برای شبکه شوتایم، یک سریال می‌سازد. در حالی که به زودی فصل دوم «پاپ جدید» در شبکه اچ‌بی‌او دیده خواهد شد جود لاو برای یک برنامه تلویزیونی دیگر اعلام همکاری کرد تا با یکی از مشهورترین کارگردان‌های این روزهای هالیوود همکاری کند. گفته شده لاو قرار است در یک سریال محدود با عنوان «مولف» با کارگردان «جوجو خرگوش» یعنی تایکا وایتیتی همراه شود. تایکا وایتیتی به عنوان تهیه‌کننده، کارگردانی برخی از اپیزودهای این سریال را هم برعهده خواهد داشت. از آنجا که هنوز همه جنبه‌های سریال روشن نیست، تعیین نشده که چند اپیزود را وایتیتی باید کارگردانی کند. وایتیتی که برنده جایزه فیلمنامه اقتباسی اسکار شده با همکاری پیتر وارِن فیلمنامه این سریال را می‌نویسد. لاو نیز تهیه‌کننده اجرایی این پروژه خواهد بود. تنها توضیحی که درباره این سریال داده شده این است که با اقتباس از رمان گرافیکی «مولف» نوشته جیمز کالاهان ساخته می‌شود. گفته شده این سریال از زاویه دید یک فیلمساز مولف با بازی لاو روایت می‌شود و طنزی بر هالیوود است. هنوز روشن نیست که چه زمانی تولید این سریال شروع می‌شود. لاو باید بازی در قسمت سوم «هیولای شگفت‌انگیز» را شروع کند و وایتیتی نیز باید تولید «ثور: عشق و تندر» را تا اواخر امسال انجام دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران