شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کمپانی دیزنی اعلام کرد نمایش موفق «همیلتون» را در قالب فیلم سینمایی درمی‌آورد.

نمایش پرفروش «همیلتون» به سینما می‌رود

کمپانی دیزنی اعلام کرد نمایش موفق «همیلتون» را در قالب فیلم سینمایی درمی‌آورد. به گزارش ورایتی، نمایش «همیلتون» که با اقبال وسیعی روبه رو شده بود، در نسخه‌ای سینمایی روی پرده‌ها می‌رود. گفته شده این فیلم به روش «لایو کپچر» خلق می‌شود. در این روش بهترین عناصر تئاتر زنده با عناصر سینمایی ترکیب شده و حاصل کار اجرایی سینمایی می‌شود. برای ساخت این نسخه سینمایی از ۳ اجرای زنده و تصاویری از اجراهایی بدون حضور تماشاگر بهره گرفته می‌شود تا از زوایای چندگانه فیلم شکل بگیرد. لین مانوئل میراندا که خالق این اثر بود، کارگردانی فیلم را انجام می‌دهد. وی هفته پیش در جشنواره ساندنس در مصاحبه‌ای گفته بود این نمایش را باید در سینماها دید اما از این پروژه صحبتی نکرده بود. فیلم‌های نسخه سینمایی تابستان ۲۰۱۶ در سالن تئاتر «ریچارد راجرز» ضبط شد اما توافق شد تا سال ۲۰۲۰ روی پرده نرود. این فیلم در مدت ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه ساخته می‌شود. فیلم جدید با همان بازیگران تئاتر جان می‌گیرد که شامل میراندا در نقش الکساندر همیلتون، دیوید دیگز در نقش مارکی دو لافایت / توماس جفرسون، رنه الیزه گلدزبری در نقش انجلیکا شویلر و لزلی ادوم در نقش آرون بر است. کریستوفر جکسون نیز در نقش جورج واشنگتن و جاناتاک گراف در نقش شاه جورج دیده می‌شوند. باب ایگر مدیرعامل دیزنی گفته است: لین مانوئل میراندا خالق تئاتر «همیلتون» بود که به یک پدیده فرهنگی واقعی تبدیل شد.

ویروس کرونا به سینمای کره هم رسید

ترس از گسترش ویروس کرونا که چین را فرا گرفته، شروع به آلوده کردن صنعت فیلم کره جنوبی هم کرده است. به گزارش ورایتی، باکس آفیس

 کره جنوبی در فاصله جمعه تا یکشنبه در مقایسه با تعطیلات آخر هفته پیش که ۴ روزه بود، ۷۰ درصد کاهش یافت. یک مقام مسوول در این زمینه گفت: تصور می‌کنیم این کاهش تا حدودی تحت تاثیر گسترش این ویروس باشد اما دلیل دیگر این است که این هفته فیلم‌های جدید کمتری راهی سینماها شدند. تاکنون در کره جنوبی ۱۵ مورد مبتلا به ویروس کرونا دیده شده، هر چند تلفاتی مشاهده نشده است. در این مسیر شماری از مراکز تجمعات گسترده از جمله نمایشگاه CGV تعطیل شده‌اند و چندین رویداد مطبوعاتی و تبلیغاتی به تعویق افتاده‌اند. یکی از این نشست‌ها، نشست مطبوعاتی برای معرفی یک سریال کره‌ای با عنوان «عشق من هولو» از نتفلیکس بود که در نهایت به صورت کنفرانس آنلاین برگزار شد. فیلم «زمان شکار» هم که این ماه در جشنواره فیلم برلین اکران می‌شود، برنامه معرفی‌اش را لغو کرد. فیلم انیمیشنی کودکانه «شاهزاده دزیده شده» همزمان اکرانش را به تعویق انداخته است. در این موقعیت «مرد ایستاده بعدی» برای دومین هفته متوالی در راس باکس آفیس کره جنوبی باقی ماند. این فیلم جمعه و شنبه ۵۰۸ هزار تماشاگر داشت و ۳.۷۳ میلیون دلار فروش کرد. در مجموع ۴.۲۵ میلیون نفر به تماشای این فیلم نشسته‌اند و فروش کلی آن تاکنون ۳۱ میلیون دلار بوده است. این درام سیاسی ۴۷ درصد فروش آخر هفته را از آن خود کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران