شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مجموعه فروش گیشه جهانی سینما در سال ۲۰۱۹ در حالی به ۴۲.۵ میلیارد دلار رسید که سینمای امریکای شمالی با نزول ۴ در صدی فروش در گیشه همراه بود.

فروش جهانی ۲۰۱۹ سینما رکورد زد

مجموعه فروش گیشه جهانی سینما در سال ۲۰۱۹ در حالی به ۴۲.۵ میلیارد دلار رسید که سینمای امریکای شمالی با نزول ۴ در صدی فروش در گیشه همراه بود. به گزارش اسکرین، سینمای جهان در سال ۲۰۱۹ سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و توانست مجموع فروش سالانه خود را به رکورد جدید ۴۲.۵ میلیارد دلار برساند، این در حالی است که سینمای امریکا با فروش ۱۱.۴ میلیارد دلاری در مقایسه با آمار ۱۱.۸۸ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸، رشد منفی چهار درصدی را تجربه کرده است که این امر را می‌توان به عدم موفقیت برخی از دنباله‌های سینمایی‌ پرهزینه هالیوودی مرتبط دانست. ۳۱.۱ میلیارد دلار از درآمد سالانه سینمای جهان از محل گیشه بین‌الملل (کشورهایی به غیراز امریکا) حاصل شده و این اولین‌باری است که درآمد گیشه بین‌الملل با رشد ۴ درصدی به رقمی بالاتر از ۳۰ میلیارد دلار می‌رسد. میزان درآمد گیشه جهانی سینما نیز با ۲ درصد افزایش نسبت به آمار ۴۱.۷ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸ همراه بوده است.  چین، ژاپن، کره‌جنوبی، فرانسه، آلمان، روسیه، مکزیک، اسپانیا، برزیل و ایتالیا از مهم‌ترین بازارهای بین‌المللی سینما در سال گذشته میلادی بودند.  امسال کمپانی دیزنی با فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» که با فروش ۲.۷۹ میلیارد دلاری در گیشه جهانی همراه بود توانست رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از فیلم «آواتار» (۲.۷۸ میلیارد دلار) بگیرد. «شیرشاه» (۱.۶۶ میلیون دلار)، «منجمد۲» (۱.۳۳ میلیارد دلار)، «کاپیتان مارول» (۱.۱۲ میلیارد دلار)، «داستان اسباب‌بازی ۴» (۱.۰۷ میلیارد دلار) و «علاء‌الدین» (۱.۰۵ میلیارد دلار) پرفروش‌ترین فیلم‌های دیزنی در سال گذشته بودند.

«جوکر» دستگیر شد

خواکین فینیکس بازیگر نقش «جوکر» که به تازگی برنده گلدن‌گلوب شده است با حضور در همایش اعتراض به گرمایش زمین دستگیر شد. به گزارش ورایتی، خواکین فینیکس که هفته پیش برای بازی در فیلم «جوکر» جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد را کسب کرد، دیروز ۱۰ ژانویه (جمعه ۲۰ دی‌ماه) در تظاهرات گرمایش زمین در واشنگتن بازداشت شد. مارتین شین از دیگر بازیگران سرشناس بود که همراه فینیکس بازداشت شد. آنها در تظاهراتی بازداشت شدند که توسط جین فوندا برای اعتراض به گرمایش سازماندهی شده بود و حدود ۳۰۰ نفر در آن شرکت کرده بودند. بازیگران دیگری که در این راهپیمایی حضور داشتند شامل مگی جیلنهال و سوزان ساراندون بودند که همگی درباره گرمایش زمین، گوشت و صنعت مواد غذایی و تغییرات آب هوا صحبت کردند. به گفته پلیس ۱۴۷ نفر از این تظاهر‌کنندگان بازداشت شدند. از ماه اکتبر تاکنون فوندا با شرکت در تظاهرات مشابه چند بار بازداشت شده بود. سم واتراستون، تد دانسون، روزانا آرکت، سالی فیلد و کاترین از دیگر بازیگرانی بودند که در تظاهرات قبلی حضور داشتند. فینیکس در مراسم دیروز روی صحنه در کنار فوندا حاضر شد و سخنرانی کوتاهی ادا کرد. فوندا از وی به عنوان «یکی از بزرگ‌ترین بازیگران زنده امروز» یاد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران