شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انجمن کارگردان‌های امریکا اسامی نامزدهای دریافت جوایز ۲۰۲۰ خود را اعلام کرد. به گزارش ورایتی، اسامی نامزدهای هفتاد و دومین دوره جوایز سالانه انجمن کارگردانان امریکا (DGA) در بخش سینمایی شب پیش اعلام شد.

 

«جوکر» جا ماند

انجمن کارگردان‌های امریکا اسامی نامزدهای دریافت جوایز ۲۰۲۰ خود را اعلام کرد. به گزارش ورایتی، اسامی نامزدهای هفتاد و دومین دوره جوایز سالانه انجمن کارگردانان امریکا (DGA) در بخش سینمایی شب پیش اعلام شد. در این فهرست سم مندس برای «۱۹۱۷»، مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی»، کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»، بونگ جون هو برای «انگل» و تایکا وایتیتی برای «جوجو خرگوش» جای دارند. تاد فیلیپس برای «جوکر»، نوا بامباک با «داستان ازدواج»، فرناندو میرلس برای «دو پاپ»، جیمز منگولد برای «فورد در برابر فراری» و ریان جانسون برای «چاقوها بیرون» از کارگردان‌های مطرحی بودند که به این فهرست راه نیافتند. در این فهرست یک کارگردان زن هم جای نگرفته و این در حالی است که گرتا گرویگ برای «زنان کوچک»، لولو وانگ برای «وداع»، کاسی لمونز برای «هریت» و لورن اسکافاریا برای «شیادان» از کارگردان‌های مطرح بودند. در موارد متعددی برندگان جایزه انجمن کارگردانان امریکا، اسکار کارگردانی را هم دریافت کرده‌اند که آلخاندرو گونزالس ایناریتو برای «بردمن» و «بازگشته»، دمین شازل برای «لالا لند»، گی‌یرمو دل تورو برای «شکل آب» و آلفونسو کوارون برای «رُما» از جمله آنها هستند. مراسم هفتاد و دومین دوره جوایز سالانه انجمن کارگردانان امریکا ۲۵ ژانویه برگزار می‌شود و برندگان آن معرفی خواهند شد. سینماگران امریکایی

علیه ترامپ

موج اعتراض‌ها و واکنش‌ها نسبت به اقدام تروریستی ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران و دمیدن او در آتش جنگ همچنان در میان هنرمندان و چهره‌های سینمایی امریکا ادامه دارد. در حالی که چهره‌های سینمایی در کنار دیگر چهره‌های امریکایی در حال واکنش نشان دادن به ضربه سخت ترامپ از نیروهای ایرانی هستند، بسیاری از آنها جملات صبح امروز مایکل مور مبنی بر اینکه «قصاص از سوی ایران آغاز شده است. برای پسران و دختران‌مان در نیروهای مسلح دعا می‌کنم که حالشان خوب باشد» را بارها ری‌توییت کرده‌اند. مورگان جی فریمن کارگردان ۵۰ ساله امریکایی در توییتی نوشته است: «هیچکس لازم ندارد بشنود ترامپ از دفترش یک سخنرانی جعلی بکند. لازم داریم او به سرعت از مقام خود پایین کشیده و متهم به جرایم جنگی شود. دونالد ترامپ دارد به خاطر اینکه استیضاح شده، امریکایی‌ها را به کشتن می‌دهد.» این سینماگر طی هفته گذشته و در واکنش به حمله تروریستی امریکا علیه شهید سردار سلیمانی از ترامپ به عنوان یک تروریست، کودک آزار، نژادپرست، هنرمند شیاد، تبعیض‌گر جنسیتی، بزدل، دروغگو، کلاهبردار و مجرم یاد کرده بود و نوشته بود: «دونالد ترامپ رییس‌جمهور من نیست.» مارک همیل بازیگر «جنگ ستارگان» نوشته است: اقدامات ترامپ واقعاً وقاحت‌بار است. ایوا دوورنی کارگردان سرشناس نیز با تاکید بر اینکه «ایرانی‌ها هرگز به مواضع امریکایی در عراق موشک بالیستیک شلیک نکرده بودند؛ نه طی اشغال کشور توسط ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ و نه طی بازگشت نیروهای امریکایی به عراق بعد از ۲۰۱۴.» اعتراض خود به اقدامات اخیر رییس‌جمهور امریکا را نشان داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران