شماره امروز: ۵۴۷

| | |

«بنکسی» هنرمند ناشناس و مشهور بریتانیایی با نزدیک شدن به سال نو میلادی از اثر هنری جدید خود با موضوع «بی‌خانمانی» رونمایی کرد. به گزارش ایندیپندنت،

«بنکسی» از نقاشی دیواری جدیدش رونمایی کرد

«بنکسی» هنرمند ناشناس و مشهور بریتانیایی با نزدیک شدن به سال نو میلادی از اثر هنری جدید خود با موضوع «بی‌خانمانی» رونمایی کرد. به گزارش ایندیپندنت، این نقاشی دیواری روز دوشنبه روی یکی از دیوارهای نزدیک جواهرفروشی‌های شهر «بیرمنگام» دیده شد. «بنکسی» در صفحه اینستاگرام خود ویدئویی منتشر کرده که در آن مرد بی‌خانمانی به نام «رایان» در کنار متعلقات شخصی اش روی نیمکتی دراز کشیده که به نظر می‌رسد همانند سورتمه بابانوئل توسط دو گوزن شمالی حمل می‌شود. در متنی که زیر ویدئوی «بنکسی» منتشر شده است، آمده است: «طی 20 دقیقه‌ای که از «رایان» درحالی که روی این نیمکت نشسته بود فیلم می‌گرفتیم، رهگذران به او نوشیدنی داغ، شکلات و یک فندک دادند، بی‌آنکه«رایان» از آنها چیزی درخواست کند. « بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی، ‌آلودگی هوا، ‌بحران مهاجرت و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است. ماه گذشته، یکی از نقاشی‌های دیواری «بنکسی» که در سال 2008 در منطقه «ناتینگ هیل» لندن خلق شده بود، بعد از سال‌ها رونمایی شد. این اثر هنری، هنرمندی را درحالی که نام بنکسی را با حروف بزرگی نقاشی می‌کرد به تصویر می‌کشید.

تجلیل از برندگان جایزه کندی بدون حضور ترامپ

مراسم اهدای جوایزسالانه مرکز کندی یک بار دیگر بدون حضور ترامپ یا بانوی اول برگزار شد. به گزارش ورایتی، مراسم اهدای جوایز مرکز کندی ۲۰۱۹ با تجلیل ویژه از برنامه تلویزیونی «سسمی استریت» و دقیقا در شبی برگزار شد که صبحش خبر درگذشت کارول اسپینی عروسک‌گردان مشهور این برنامه منتشر شده بود. سالی فیلد که برای ایفای نقش مادر «فارست گامپ» شناخته می‌شود، لیندا رانستد خواننده و مایکل تیلسون توماس رهبر ارکستر و گروه آر‌اند بی‌«ارث، وایند‌اند فایر» نیز از دیگر چهره‌های هنری بودند که جایزه افتخاری ۲۰۱۹ این مرکز را دریافت کردند. مرکز کندی در واشنگتن هر سال از چند چهره هنری که نقشی تاثیرگذار بر فرهنگ جمعی جامعه داشته باشند، تجلیل می‌کند و این تجلیل از جوایز معتبر فرهنگی امریکا محسوب می‌شود. این جشن که امسال چهل و دومین سال خود را پشت سر گذاشت، برای سومین سال بدون حضور رییس‌جمهوری امریکا برگزار شد و بانوی اول نیز حتی در مراسم جشن بعداز ظهر این برنامه در کاخ سفید حضور نیافت. همه اینها نشان‌دهنده نبودن رابطه بین ترامپ و جوامع هنری و صنعت سرگرمی امریکاست به ویژه اینکه در سال نخست حضور ترامپ در کاخ سفید منتخبان آن سال اعلام کرده بودند در صورت حضور ترامپ در برنامه شرکت نخواهند کرد. یکی از نقاط اوج جشن مرکز کندی حضور پرنده بزرگ برنامه «سِسِمی استریت» یا «خیابان سسمی» در برنامه بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران