شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رابرت دنیرو بازیگر سرشناس هالیوود از تصمیم اسکورسیزی برای اینکه بازیگر زن فیلم «ایرلندی» در همه فیلم، تنها ۶ کلمه حرف بزند، دفاع کرد.

پاسخ «دنیرو» به تنها انتقاد از «ایرلندی»

رابرت دنیرو بازیگر سرشناس هالیوود از تصمیم اسکورسیزی برای اینکه بازیگر زن فیلم «ایرلندی» در همه فیلم، تنها ۶ کلمه حرف بزند، دفاع کرد. به گزارش ورایتی، رابرت دنیرو گفت تصمیم اسکورسیزی برای اینکه آنا پاکوین در فیلم «ایرلندی» دیالوگ بسیار محدودی داشته باشد، درست بود. در حالی که واکنش‌ها عمدتا در تحسین فیلم اسکورسیزی است، اما یک انتقاد بر فیلم وارد شده است؛ اینکه چرا در فیلم «ایرلندی» برجسته‌ترین شخصیت زن فیلم که توسط بازیگر برنده اسکار یعنی آنا پاکوین ایفا شده، باید تنها ۶ کلمه در طول حضور ۱۰ دقیقه‌ای خود در فیلم، دیالوگ داشته باشد!؟ پاکوین در فیلم در نقش «پگی شیرن»، دختر شخصیت اصلی یعنی «فرانک شیرن» با بازی رابرت دنیرو را ایفا کرده است. این فرد در طول زندگی به پدرش مظنون بود و حق هم داشت زیرا پدرش در واقع قاتلی بود که برای دارودسته‌ای خلافکار کار می‌کرد و فردی از نظر اخلاقی فاسد بود. به ویژه او در یک صحنه در خواربارفروشی به مردی که مزاحم دخترش شده بود، درست در برابر دخترش حمله می‌کند. به همین دلیل دخترش در فیلم به ندرت صحبت می‌کند و در بیشتر موارد در سکوت به پدرش خیره می‌شود و او را زیر نظر دارد.  به دلیل این انتخاب در ارایه شخصیت دختر شیرن، شماری به اسکورسیزی اعتراض کرده‌اند که از چنین بازیگر فوق‌العاده‌ای اینقدر کم استفاده شده است. اما دنیرو از انتخاب اسکورسیزی و استیون زیلیان نویسنده فیلمنامه دفاع کرده و می‌گوید این یک انتخاب درست بود که دیالوگ‌های این زن به حداقل برسد.

معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم «سنگاپور»

سی‌امین دوره جشنواره فیلم «سنگاپور» با معرفی برگزیدگان این دوره، به کار خود خاتمه داد. به گزارش ورایتی، فیلم «زنان دریا» که با عنوان انگلیسی «Scales» شناخته می‌شود به کارگردانی شهاد آمین فیلمساز اهل عربستان سعودی که نخستین تجربه کارگردانی خود را هم با همین فیلم پشت سر گذاشته است، در سی‌امین فستیوال بین‌المللی فیلم سنگاپور به عنوان بهترین فیلم در بخش رقابتی آسیا ۲۰۱۹ شناخته شد. این فیلم که داستان دختری جوان را تعریف می‌کند که قوانین و سنت‌های بی‌رحمانه دهکده خود را زیر پا می‌گذارد تا ارزش خود را ثابت کند، توانست در مراسمی که در موزه ملی سنگاپور برگزار شد جایزه پرده نقره‌ای این فستیوال را از آن خود کند. فیلم «آفریقا» ساخته اورن گرنر موفق به کسب جایزه بهترین کارگردان برای این فیلمساز شد. کریستوفر کینگ برای ایفای نقش در فیلم «قضاوت» جایزه بهترین نقش‌آفرینی را دریافت کرد و «از سانسور گذشته» سرهات کاراسلان اثری بود که توسط فستیوال یک تقدیر ویژه دریافت کرد. تاکاشی میکه کارگردان ژاپنی موفق به کسب یک جایزه افتخاری از این فستیوال شد و یائو چین ستاره سینمای چین جایزه نماد سینما را از آن خود کرد. در فرش آبی این رخداد چهره‌های محلی از جمله بو جون‌فنگ، رویستون تن و تن پین و همچنین مسوولان صنعت فیلم از جمله حواکیم ان‌جی و هاوی لائو حضور داشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران