شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تازه‌ترین فیلم تولیدی شرکت برادران وارنر با فروش ۹۳.۵ میلیون دلاری آخر هفته در گیشه امریکای شمالی رکورد موفقیت در ماه اکتبر را در هالیوود جابه‌جا کرد.

رکوردشکنی «جوکر» در گیشه سینماهای امریکا

 تازه‌ترین فیلم تولیدی شرکت برادران وارنر با فروش ۹۳.۵ میلیون دلاری آخر هفته در گیشه امریکای شمالی رکورد موفقیت در ماه اکتبر را در هالیوود جابه‌جا کرد.

به گزارش یورونیوز، فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس و بازیگری واکین فینیکس روی پرده رفته است، به زندگی جوکر این شخصیت منفی در دنیای کمیک استریپ بتمن می‌پردازد. این فیلم پیش‌تر برنده جایزه شیر طلایی فستیوال ونیز ۲۰۱۹ شده بود.

از زمان پخش اولیه جوکر منتقدان نسبت به خشونت زیاد در صحنه‌های فیلم هشدار داده‌اند، با این حال به نظر می‌رسد این هشدارها و همچنین درجه‌بندی فیلم در رده خشن بر فروش آن تاثیری نداشته است چرا که فیلم موفق شده است از اکران خود در ۴.۳۷۴ سینما درآمدی معادل ۹۳.۵ میلیون دلار تنها در یک آخر هفته کسب کند.این میزان اقبال عمومی، رکورد پیشین فروش در ماه اکتبر را که با ۸۰ میلیون دلار متعلق به فیلم ونوم تولید شرکت سونی بود شکسته است. همزمان با اکران فیلم، تدابیر امنیتی و حضور پلیس در محل سینماها تشدید شده است. در تابستان سال ۲۰۱۲ و به هنگام اکران فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد»، شخص مسلحی با ماسک که خود را جوکر معرفی می‌کرد به روی تماشاگران آتش گشود که طی آن ۱۲ تن کشته و ۷۰ نفر دیگر زخمی شدند. فروش جوکر در سینماهای جهان نیز با استقبال گسترده مواجه بوده است به نحوی که با فروش ۱۴۰ میلیون دلاری در ۲۲ هزار سینما، فروش افتتاحیه فیلم در مجموع به رقم ۲۳۴ میلیون دلار رسیده است. فیلم‌های هالیوود در سال ۲۰۱۹ تاکنون ۸.۶۴ میلیارد دلار فروش داشته‌اند که این میزان ۵ درصد کاهش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

  برندگان جایزه فمینا 2019 معرفی شدند

برندگان جایزه معتبر فمینا در سه بخش رمان فرانسوی، غیرفرانسوی و مقاله در حالی معرفی شدند که امسال هیات داوران جایزه فمینا یک جایزه مخصوص را به ادنا اوبراین، نویسنده وشاعر ایرلندی برای مجموع آثارش اهدا کردند. به گزارش لیورابدو، هیات داوران جایزه ادبی فمینا که همگی آنها را زنان تشکیل می‌دهد اسامی برندگان این جایزه را در سه بخش رمان فرانسوی، غیرفرانسوی و مقاله انتخاب و معرفی کردند.

جایزه فمینا در بخش رمان فرانسوی به اثر «از میان جاده‌ها» نوشته سیلوین پرودومه از انتشارات گالیمار رسید. رمان «از میان جاده‌ها» رمانی عاشقانه درباره قدرت و نیروی دوستی است که تاکنون 8 هزار نسخه از آن در فرانسه به فروش رسیده است. این رمان در فهرست نامزدهای جایزه رنودو و جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه نیز قرار داشت که موفق به دریافت آن جوایز نشد.رمان‌های «یک یکشنبه در شهر آوری» نوشته دومینیک باربریس از انتشارات آرلئا، «اسکرابل» نوشته میشل فریر از انتشارات مرکور دو فرانس، «وسوسه» نوشته لوک لانگ از انتشارات استوک، «اپوس ۷۷» نوشته الکسیس راگوگونو از انتشارات ویوین هامی و «بهشت عدن» نوشته مونیکا سابولو از انتشارات گالیمار از دیگر نامزدهای نهایی جایزه فمینا 2019 بودند.

 جایزه فمینا در بخش رمان خارجی به «اوردسا» نوشته مانوئل ویلاس به ترجمه ایزابل گوینون از انتشارات سو-سلژ تعلق گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران