شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس فدراسیون ووشوی ایران با اشاره به موفقیت بزرگ تیم ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در شانگهای گفت: قهرمانی در چین قابل باور نبود و اکنون معادلات ووشوی جهان بر هم ریخته است.

رییس فدراسیون ووشوی ایران با اشاره به موفقیت بزرگ تیم ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در شانگهای گفت: قهرمانی در چین قابل باور نبود و اکنون معادلات ووشوی جهان بر هم ریخته است.

مهدی علی‌نژاد درباره موفقیت بزرگ تیم ملی ووشوی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ شانگهای (کسب عنوان قهرمانی)، توضیح داد: مسابقات قهرمانی جهان از ۲۸ مهر ماه آغاز شد و یکم آبان ماه با قهرمانی ووشوکاران ایران به پایان رسید تا یک اتفاق بزرگ در تاریخ ووشوی جهان ثبت شود. در دوره گذشته مسابقات جهانی ایران قهرمان شده بود و در این دوره چینی‌ها قصد داشتند با هر شیوه‌ای که ممکن است قهرمانی را از ایران پس بگیرند، آن هم در شرایطی که ۲ میلیون دلار را برای برگزاری این مسابقات هزینه کرده بودند. او افزود: با وجود چنین شرایطی عملکرد فوق‌العاده ملی‌پوشان ایران باعث شد که حتی نسبت به دوره قبل با قاطعیت بیشتری قهرمان شویم. دوره گذشته با ۷ طلا و یک نقره قهرمان شدیم، اما در این دوره با ۸ مدال طلا و شکست دادن دو حریف چینی این عنوان را به دست آوردیم. در واقع این قهرمانی باعث شد که همه معادلات ووشوی جهان بر هم بریزد. قهرمانی ایران در کازان برای همه یک اتفاق به نظر می‌رسید، اما با این قهرمانی قدرت ووشوی ایران و جایگاه ما تثبیت شد. واقعیت این است که فکر نمی‌کردیم در شانگهای ۸ طلا (در بخش ساندا) بگیریم، اما این اتفاق بزرگ رخ داد و ما از ۸ فرصتی که داشتیم به ۸ مدال طلا دست یافتیم که کار بسیار بزرگی است. رییس فدراسیون ووشوی ایران در پاسخ به این سوال که با توجه به نبود نفراتی چون قلی‌پور و تقوی نسبت به دوره قبل و شرایط سخت فدراسیون، انتظار این عملکرد فوق‌العاده از نفراتی چون علی خورشیدی را داشتید؟ اظهار کرد: اولین‌بار بود که خورشیدی را عازم مسابقات بین‌المللی می‌کردیم و حقیقت این است که همه فکر می‌کردیم در هر مرحله از مسابقه که خورشیدی با حریف چینی مبارزه کند، با قبول شکست حذف می‌شود اما او کار بسیار بزرگی کرد و توانست در فینال حریف چینی را مغلوب خود کرده و ایران را به عنوان قهرمانی برساند. او ادامه داد: از نفراتی چون محسن محمدسیفی هم مثل همیشه انتظار برد داشتیم. او از سال ۲۰۱۰ تاکنون هیچ باختی را تجربه نکرده و همچنان شکست ناپذیر است. به نظرم این اتفاق هم در نوع خود یک دستاورد بزرگ و بی‌نظیر برای ورزش ایران به شمار می‌رود. سایر ملی‌پوشان ما نیز نفرات با تجربه‌ای بودند که به خوبی در هر دو بخش بانوان و مردان درخشیده و عنوان قهرمان را به نام خود ثبت کردند. تنها نگرانی ما علی خورشیدی بود که او هم عملکرد بی‌نظیری داشت، شاید با همان یک مدال طلا جایگاه اول و دومی ایران مشخص می‌شد. با این دستاورد بزرگ، ایرانی‌ها هیچگاه شانگهای را فراموش نمی‌کنند. علی‌نژاد درباره تاریخ‌سازی محمدعلی مجیری و کسب نخستین طلای تاریخ ووشوی ایران در بخش انفرادی تالو نیز گفت: صادقانه بگویم، حتی در رویاهای ما نیز نبود که در شانگهای آن هم در بخش تالوی انفرادی، مدال طلا بگیریم. مجیری یک ورزشکار ۱۸ ساله است که به تازگی و امسال از رده جوانان وارد رده بزرگسالان شد. اولین‌بار بود که او حضور در رده بزرگسالان را تجربه می‌کرد و این مدال طلا به هیچ عنوان قابل پیش بینی نبود. مجیری با این مدال طلا همه تیم را شوکه کرد. افتخار بزرگ‌تر ووشوی ایران در این دوره، استفاده از کادر تمام ایرانی بود. ما در هر چهار بخش تالو و ساندای مردان و زنان با مربیان ایرانی کار کردیم و این قهرمانی از این نظر بسیار ارزشمند است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران