شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بیست و پنجمین سالگرد آغاز پخش تلویزیونی سریال «دوستان» با فروش نزدیک به ۳ میلیون دلاری در اکران سینمایی آن جشن گرفته شد.

گیشه ۳ میلیون دلاری برای اکران سریال «دوستان»

بیست و پنجمین سالگرد آغاز پخش تلویزیونی سریال «دوستان» با فروش نزدیک به ۳ میلیون دلاری در اکران سینمایی آن جشن گرفته شد. به گزارش ورایتی، نمایش بخش‌هایی از سریال «دوستان» یا «فرندز» که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد روی آنتن رفتن آن در سینماها اکران شد، فروشی ۲.۹ میلیون دلاری را ثبت کرد. در اکران سه شبی «دوستان» در ۱۶۰۰ سالن سینما، ‌در مجموع ۲۳۰ هزار نفر به تماشای آن نشستند. در این رویداد ۱۲ اپیزود خیلی پرطرفدار از سریال روی پرده بزرگ به نمایش درآمد و این اکران‌ها هر روز در میان ۱۰ فیلم پرفروش روزانه جای گرفتند. در قالب این نمایش‌ها که در شب‌های ۲۳ سپتامبر، ۲۸ سپتامبر و ۲ اکتبر انجام شد، هر شب ۴ اپیزود از این سریال و در مجموع در سه شب ۱۲ اپیزود اکران شد. اکران این سریال به صورت ۴K صورت می‌گیرد که از روی نسخه اوریجینال آن‌که با دوربین ۳۵ میلی‌متری گرفته شده بود، تهیه شده است.  در این برنامه‌ها مصاحبه‌هایی با بازیگران و نیز پشت‌صحنه‌های اولین هفته فیلمبرداری این سریال گنجانده شده بود. سریال «دوستان» از ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ روی آنتن رفت و جنیفر آنیستون، دیوید شویمر، کورتنی کاکس، متیو پری، لیزا کودرو و کت لوبلانش بازیگرانش بودند. «دوستان» نظرات مثبتی از منتقدان دریافت کرد و به یکی از محبوب‌ترین کمدی موقعیت‌های تاریخ تبدیل شد؛ در مجموع ۶۲ نامزدی جایزه امی به دست آورد و سال ۲۰۰۲ جایزه بهترین سریال کمدی را برای فصل هشتم گرفت.

دیوید کاپرفیلد پرچم جشنواره لندن را بالا برد

جدیدترین فیلم آرماندو ایانوچی با حضور کارگردان و بازیگرانش شب پیش جشنواره فیلم لندن را افتتاح کرد. به گزارش هالیوود ریپورتر، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» فیلمی که با اقتباس از رمان زندگینامه‌ای چارلز دیکنز توسط خالق سریال «ویپ» ساخته شده، شب پیش آغازگر شصت و سومین دوره جشنواره فیلم لندن شد. سومین فیلم بلند آرماندو یانوچی در مقام کارگردان، با حضور وی و بازیگران فیلم شامل دِو پاتل و بازیگران کهنه‌کار بریتانیایی هیو لوری، پیتر کاپالدی و گواندلوین کریستی پس از روی فرش قرمز رفتن عوامل سازنده آن، به نمایش درآمد. یانوچی کمی پیش از نمایش فیلم درباره آن صحبت کرد و به شوخی گفت: به شخصه آدم خوش‌بینی هستم و تلاش ندارم کسی را بکشم. وی افزود: فقط می‌خواستم چیزی مثبت بسازم، فیلمی که مناسب همه نسل‌ها باشد. کوین لودر تهیه‌کننده فیلم نیز تاکید کرد دو پاتل نخستین فردی بود که برای نقش اصلی در ذهنشان وجود داشت و فرد دیگری نمی‌توانست این نقش را طبق خواست آنها دربیاورد. امسال ۲۲۹ فیلم بلند از ۷۹ کشور در این جشنواره نمایش داده می‌شود که «چاقوها بیرون»، «فورد در برابر فراری»، «شاه» و «جوجو خرگوش» هم از جمله آنها هستند. سینمای جوان کشورهایی چون بنگلادش، مغولستان، چاد و بورکینافاسو نیز در این رویداد مورد توجه قرار گرفته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران