شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بیستم شهریور 1360، آیت‌الله سید اسدالله مدنی امام جمعه تبریز بر اثر انفجار بمب در محراب نماز جمعه به مقام شهادت نایل آمد.

بیستم شهریور 1360، آیت‌الله سید اسدالله مدنی امام جمعه تبریز بر اثر انفجار بمب در محراب نماز جمعه به مقام شهادت نایل آمد. منافقان در این عملیات تروریستی همچنین 17 تن از مردم بی‌دفاع این شهر را نیز به شهادت رساندند.

ساعت 13:40 بعدازظهر، هنگامی که آیت‌الله مدنی بعد از اتمام نماز جمعه ایستاده بود و حجت‌الاسلام میرزا نجف آقازاده ـ یکی از روحانیون تبریزـ مشغول سخنرانی بود شخص ناشناس به منظور پرسش، به طرف آیت‌الله مدنی رفته، در حالی که تظاهر به آغوش گرفتن ایشان می‌نماید، وی را ترور می‌کند. بنا به گفته شاهدان عینی در این لحظه، دو انفجار متوالی هم روی می‌دهد که متعاقب آن شهید مدنی روی زمین می‌افتد و چندین نفر هم مجروح می‌شوند. ضارب نیز متلاشی می‌شود. در این حادثه، حدود 20 الی 30 نفر مجروح شدند که به بیمارستان‌های تبریز منتقل شدند. مهندس طاهری، استاندار وقت تبریز ـ ساعت 3 بعدازظهر در پیامی رادیویی ضمن اعلام خبر شهادت آیت‌الله مدنی مردم را به آرامش دعوت و تأکید کرد:  «بار دیگر منافقین خونخوار تنی چند از ریش سفیدان و مبارزان ما را به شهادت رساندند. غافل از اینکه با این شهادت‌ها مردم ما با عزم راسخ‌تری به راه پرخون خود ادامه خواهند داد». «من در نماز جمعه بودم. شاید 10 قدم با آیت‌الله مدنی فاصله داشتم ایشان پس از اتمام نمازهای جمعه، همیشه استحبابات نماز ظهر و عصر را هم می‌خواندند. وقتی که می‌خواستند شروع به نماز کنند، ناگهان یکی از افراد که به ظاهر قصد دادن وجوهات شرعیه به آیت‌الله مدنی را داشت، به ایشان نزدیک شد  در یک لحظه با انفجار خود آیت‌الله مدنی را به شهادت رسانید». فرد مزبور مجید نیکو بود. طبق وصیت آیت‌الله مدنی پیکر او به شهر مقدس قم منتقل شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران