شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اولین نمایش جهانی فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» در جشنواره فیلم ونیز با تحسـین گسـتـرده منتقدین و 8 دقیقه تشویق ایستاده حاضران در سالن همراه شد.

استقبال از «جوکر» در جشنواره فیلم ونیز

اولین نمایش جهانی فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» در جشنواره فیلم ونیز با تحسـین گسـتـرده منتقدین و 8 دقیقه تشویق ایستاده حاضران در سالن همراه شد. به گزارش ورایتی، فیلم «جوکر» که بخشی از دنیای سینمایی دی‌سی کامیکس است اما فیلمی مستقل درباره شخصیت ابرشرور جوکر و بدون حضور بتمن و دیگر شخصیت‌هاست، پس از انتظارهای فراوان شنبه شب در بخش رقابتی جشنواره فیلم ونیز به روی پرده رفت و با استقبال بسیار زیادی رو به رو شد تا راه برای درخشش این فیلم در فصل جوایز سینمایی و نهایتا جوایز اسکار هموارتر شود. «خواکین فینیکس» که نقش‌آفرینی درخشانی در این فیلم در نقش اصلی جوکر داشته به همراه «تاد فیلیپس» کارگردان و نویسنده فیلم از جمله چهره‌های حاضر در مراسم فرش قرمز «جوکر» در جشنواره ونیز بودند.  داستان فیلم درباره شخصیت شکست‌خورده‌ای به نام آرتور فلک است که پس از تجربه‌های تلخ فراوان تبدیل به یک دلقک قاتل و پوچ‌گرای خشن می‌شود. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند اما خود او عنوان کرده که از نقش‌های پیشین از جمله نقش برنده اسکار «هیث لجر» در فیلم «شوالیه تاریکی» تاثیری نپذیرفته و معتقد است بدون اشاره به نقش‌های پیشین به نوعی این شخصیت را دوباره خلق کرده است.  «جوکر» پس از جشنواره ونیز درجشنواره فیلم تورنتو نیز به نمایش گذاشته می‌شود و قرار است از تاریخ ۴ اکتبر در سینماهای امریکا اکران عمومی شود.

تمجید از بانوی موج نوی سینمای فرانسه

«مارتین اسکورسیزی» با تمجید از «آنیس واردا» گفت برای ساخت فیلم «مرد ایرلندی» الهامات زیادی از این کارگردان بزرگ و درگذشته فرانسوی گرفته است. به گزارش هالیوود ریپورتر، «مارتین اسکورسیزی» با حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم تلوراید امریکا در برنامه ویژه بزرگداشت «آنیس واردا» از مهم‌ترین چهره‌های موج نوی سینمای فرانسه حضور یافت و گفت او یکی از خدایان بود که در سال ۱۹۷۷ برای اولین‌بار او را ملاقات کردم و همچنان با هم دوست باقی ماندیم.  «آنیس واردا» در ماه مارس امسال در سن ۹۰ سالگی درگذشت. وی در سال ۲۰۱۷ از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار با دریافت جایزه افتخاری مورد تقدیر قرار گرفت و سال گذشته نیز با ساخت مستند «چهره‌ها مکان‌ها» با مشارکت «JR»، نامزد شاخه اسکار مستند شد تا کهن‌سال‌ترین نامزد اسکار تاریخ این جوایز سینمایی نام گیرد.  «اسکورسیزی» در برنامه ویژه جشنواره تلوراید برای یادبود این سینماگر برجسته، وی را یک منبع الهام خواند و گفت: آنیس همیشه حقیقت را به صریح‌ترین شکل ممکن از او دریافت می‌کردم. او خیلی از فیلم «کوندان» که در سال ۱۹۷۷ ساختم خوشش نمی‌آمد. شب رونمایی از فیلم «گرگ وال‌ استریت» نیز آمد اما حتی یک کلمه هم درباره فیلم به من چیزی نگفت. «آنیس» هنگام تدوین فیلم «سکوت» در کنار من بود و هنگام ساخت فیلم «مرد ایرلندی» نیز سر صحنه فیلمبرداری آمد و برای ساخت این فیلم الهامات زیادی از اوگرفتم. او هیچ قانونی نداشت و این کلید کارهای او بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران