شماره امروز: ۵۴۷

| | |

جشنواره تورنتو اخیرا اسامی‌ فیلم‌های جدید بخش‌های مستند و اکتشاف «discovery»

جشنواره تورنتو اخیرا اسامی‌ فیلم‌های جدید بخش‌های مستند و اکتشاف «discovery» را اعلام کرد که نام یک فیلم‌ ایرانی به کارگردانی «مهناز محمدی» نیز در بین آنها به چشم می‌خورد. به گزارش ورایتی، جشنواره فیلم تورنتو نام ۲۵ اثر غیرداستانی در بخش مستند را اعلام کرد که نام مستند «غار» اثر «فیرز فایاد» به عنوان اولین اثر نمایشی این بخش اعلام شده است. «سبز می‌شویم» به تهیه‌کنندگی «لئوناردو دیکاپریو»، «همشهری ک» اثر «آلکس گیبنی»، «پدرها» اثر «دالاس هاوارد»، «آماده نبرد» اثر «اندرو رنزی» و «جهان دیوانه» اثر «ایزاک نابوانا»

از جمله فیلم‌های حاضر در این بخش هستند. در بخش اکتشاف «discovery» این جشنواره که به ارایه ۳۷ فیلم از کارگردان‌های نوظهور ۳۵ کشور می‌پردازد، نام اثر

« پسر- مادر» به کارگردانی مهناز محمدی محصول مشترک ایران و چک نیز به چشم می‌خورد.  «پسر- مادر» داستان زن تنهایی را روایت می‌کند که در یک کارخانه در آستانه تعطیلی مشغول کار است. او با پیشنهاد ازدواجی مواجه می‌شود که می‌تواند زندگی مالی او را تامین کند اما خانواده‌اش را نابود کند. «زنان ساده» ساخته «چیارا مالتا» اولین اثری است که در بخش «اکتشاف» جشنواره تورنتو نمایش داده می‌شود. چهل و چهارمین جشنواره فیلم تورنتو از ۵ الی ۱۵ سپتامبر (۱۴ تا ۲۴ شهریور) برگزار می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران