شماره امروز: ۵۴۷

| | |

جشنواره فیلم تورنتو ۲۰۱۹ روز پنج شنبه اسامی فیلم‌های بیشتری را برای دوره چهل و چهارم خود اعلام کرد که فیلمی از ایران به کارگردانی مهناز محمدی

جشنواره فیلم تورنتو ۲۰۱۹ روز پنج شنبه اسامی فیلم‌های بیشتری را برای دوره چهل و چهارم خود اعلام کرد که فیلمی از ایران به کارگردانی مهناز محمدی در بخش دیسکاوری از جمله آنهاست. به گزارش هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم تورنتو فیلم «رنگ بیرون از فضا» با بازی نیکلاس کیج و «پدرها» ساخته برایس دالاس هاوارد را به فیلم‌های حاضر در این دوره خود افزود. با اعلام اسامی فیلم‌های حاضر در بخش جنبی «دیوانگی» آشکار شد اقتباس ریچارد استنلی از «رنگ بیرون فضا» با بازی نیکلاس کیج و اکشن کمدی ژاپنی ساخته تاکیشی مایکی با عنوان «اولین عشق» برای نخستین‌بار در این بخش دیده خواهد شد. فیلم علمی-تخیلی آخرالزمانی گالدر گازتلو-اوروتیا با عنوان «پلتفرم» هم در این بخش دیده خواهد شد. تریلر روانشناسانه رز گلس با عنوان «سن ماد» نیز با بازی مورفید کلارک در همین بخش به نمایش درمی‌آید. این بخش که بر سینمای مستقل تکیه دارد کارش را با نمایش «دنیای دیوانه» ساخته ایزاک نابوانا به پایان می‌برد. جشنواره تورنتو در عین حال اسامی فیلم‌های حاضر در بخش مستند این دوره را هم اعلام کرد که فیلم «پدرها» ساخته بازیگری که کارگردان شد، یعنی برایس دالاس هاوارد که مستندی کمدی درباره پدرها است و از جمله پدر خودش ران هاوارد کارگردان نامدار را هم دربرمی‌گیرد، در این بخش نمایش داده می‌شود. چهل و چهارمین دوره جشنواره تورنتو از ۵ تا ۱۵ سپتامبر (۱۴ تا ۲۴ شهریور) برگزار می‌شود.

فیلم «نت پارکر» به فیلم‌های جشنواره ونیز اضافه شد

درام نیت پارکر کارگردان امریکایی به فیلم‌های بلند حاضر در این دوره جشنواره فیلم ونیز اضافه شد. به گزارش ورایتی، «پوست امریکایی» ساخته نت پارکر که دومین فیلم بلند او پس از «تولد یک ملت» است، به فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۹ افزوده شد.

پارکر هم این فیلم را کارگردانی کرده و هم در آن بازی کرده است. نمایش فیلم در لیدو اولین اکران جهانی فیلم خواهد بود. در این فیلم پارکر در نقش لینکلن بازی کرده که یک سرباز کهنه‌کار دریایی است و حالا در یک مدرسه به عنوان سرایدار کار می‌کند و تلاش دارد تا پس از طلاقش، روابطش را با پسرش بهبود بخشد اما یک روز در جریان چک روتین پلیس این پسر کشته می‌شود و پلیسی که به وی شلیک کرده بی‌گناه خوانده می‌شود و حتی او را محاکمه هم نمی‌کنند. از اینجا لینکلن همه‌چیز را در دست خودش می‌بیند. پس از اینکه «تولد یک ملت» در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه ساندنس شد، پارکر با جنجال روبرو شد زیرا او زمانی از عاملان حمله به یک دختر جوان معرفی شده بود، البته بعد در دادگاه بی‌گناه شناخته شد. انتظار می‌رود اسپایک لی در اکران «پوست امریکایی» حاضر شود. این فیلم در بخش خارج از رقابت اسکانفینی نمایش داده می‌شود و بعد جلسه پرسش و پاسخ با مخاطبان برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم ونیز از ۲۰ آگوست تا ۷ سپتامبر (۶ تا ۱۶ شهریور) برگزار می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران