شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طرفداران «مارسل پروست»، نویسنده مشهور فرانسوی، به زودی ۹ رمان کوتاه از آثار اولیه این نویسنده را که تاکنون چاپ نشده بود،

 چاپ ۹ اثر از «پروست» برای نخستین ‌بار

طرفداران «مارسل پروست»، نویسنده مشهور فرانسوی، به زودی ۹ رمان کوتاه از آثار اولیه این نویسنده را که تاکنون چاپ نشده بود، مطالعه خواهند کرد.  به گزارش آرت دیلی، این ۹ رمان کوتاه از نویسنده‌ «در جست‌وجوی زمان از دست‌رفته» قرار بود بخشی از کتاب «خوشی‌ها و روزها» اولین اثر «مارسل پروست» باشد، اما «پروست» بعدها از انجام این کار منصرف شد. «خوشی‌ها و روزها» مجموعه‌ای از شعرها و داستان‌های کوتاه است که در سال ۱۸۹۶ به چاپ رسید. این ۹ متن توسط برنار دو فالوا، کارشناس خبره آثار «پروست» و بنیان‌گذار انتشارات فالوا که سال گذشته درگذشت، کشف شده است. این مجموعه در اکتبر سال جاری و با عنوان «نویسنده مرموز و چندین رمان کوتاه چاپ‌نشده» به همراه نقد به چاپ خواهد رسید. برنار دو فالوا پیش‌تر یک رمان چاپ‌نشده و یک متن ناتمام از «پروست» را کشف کرده بود که هر دو آنها در دهه ۵۰ میلادی به چاپ رسیدند. «مارسل پروست» در سال 1892 وارد عرصه فعالیت‌های ادبی جدی شد و همکاری‌اش را با نشریه‌ «Banqunet» آغاز کرد. در سال ۱۸۹۶ در ۲۵ سالگی اولین اثر خود را به ‌نام «خوشی‌ها و روزها» منتشر کرد. اولین شاهکار «پروست»، «طرف خانه‌ سوان» بود که اولین قسمت از اثر هفت‌گانه‌ «در جست‌وجوی زمان از دست‌رفته» را تشکیل می‌داد و در دسامبر ۱۹۱۳ منتشر شد.

«در جست‌وجوی زمان از دست‌رفته» مشهورترین اثر او بود که بین سال‌های ۱۹۱۳ و ۱۹۲۷ در هفت جلد منتشر شد. یک نسخه از کتاب «طرف خانه سوان» در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۱.۷ میلیون دلار در یک حراجی فروخته شد که در آن زمان رکوردی برای فروش کتاب‌های فرانسوی رقم زد.

بازیگری که فیلمساز شد

اندی سرکیس برای اولین‌بار کارگردانی فیلمی با اقتباس از یک کتاب کمیک را انجام می‌دهد. به گزارش هالیوود ریپورتر، اندی سرکیس وارد پروژه «ونوم» شد. این فیلمساز به زودی قرارداد ساخت «ونوم ۲» را امضا می‌کند. این فیلم ادامه‌ای بر فیلم ۲۰۱۸ کمپانی سونی است که در باکس‌آفیس جهانی ۸۵۶ میلیون دلار فروش کرد. این ادامه بخشی از فیلم‌های مرتبط با اسپایدرمن و شخصیت‌ها مارول است که سونی در دست تولید دارد و بار دیگر تام هاردی را در نقش روزنامه‌نگار تصویر می‌کند. چندی پیش امی پاسکال، تهیه‌کننده فیلم موفق «ونوم» تایید کرد که قسمت دوم این فیلم ساخته می‌شود و تام هاردی بار دیگر در نقش ادی بروک ظاهر خواهد شد. پیش تر اعلام شد کلی مارسل برای نگارش فیلمنامه این قسمت بازمی‌گردد. در حالی که پایان «ونوم» خیلی دقیق به رویدادهای بعدی اشاره نکرد، فیلم دوم می‌تواند بر هر موضوعی تمرکز کند. سرکیس ۲۲ جولای راهی لس‌آنجلس شد تا با روسای سونی درباره این پروژه صحبت کند. او یکی از چند فیلمسازی بود که برای کارگردانی این پروژه مدنظر قرار گرفته بودند. با پذیرش این پروژه، سرکیس سومین پروژه کارگردانی خود را انجام می‌دهد. او سال ۲۰۱۷ با درام «نفس بکش» کارش را شروع کرد و سال پیش «موگلی: افسانه جنگل» را جلوی دوربین برد. مهارت سرکیس در شناخت تکنولوژی‌های جلوه‌های ویژه و گرافیک کامپیوتری یکی از دلایل او برای انتخابش در پروژه «ونوم ۲» است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران