شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پویانمایی «ماهیگیر و بهار» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش رقابتی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «لاگو»

پویانمایی «ماهیگیر و بهار» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش رقابتی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «لاگو» ایتالیا نمایش داده می‌شود. این پویانمایی به کارگردانی سیدحسن سلطانی به مدت

 10 دقیقه و بدون کلام تولید شده و قرار است در بخش رقابتی ویژه فیلم‌های کودکان با نام یونیسف در روزهای 31 تیر و 3 مرداد 1398 نمایش داده شود. انیمیشن «ماهی‌گیر و بهار» برگرفته از کتابی به همین نام اثر مژگان کلهر است داستان ماهیگیری را روایت می‌کند که در انتظار بهار نشسته اما بازگشت بهار طولانی شده و او هر روز در کلبه خود با ساختن شکوفه‌هایی منتظر آمدن بهار است تا اینکه یک روز بیرون از کلبه شکوفه‌ای را می‌بیند به دنبال آن می‌رود و متوجه می‌شود کوه یخ بزرگی جلوی آمدن بهار را گرفته و.... این فیلم اولین حضور بین‌المللی خود را در کنار پنج فیلم دیگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پنجاه‌ونهمین جشنواره فیلم زلین 2019 که چندی پیش در کشور چک برگزار شد، تجربه کرد. پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «لاگو» از 28 تیر تا 5 مرداد 1398 در شهر روین لاگو کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران