شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مراسم رونمایی از پوستر و معرفی آثار راه‌یافته به دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران صبح امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه برگزار شد.

مراسم رونمایی از پوستر و معرفی آثار راه‌یافته به دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران صبح امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه برگزار شد. مراسم رونمایی از پوستر و معرفی آثار راه‌یافته به دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران با حضور کارگردانان فیلم کوتاه و بهمن فرمان‌آرا امروز چهارشنبه ۱۹ تیر ماه در محل خانه سینما برگزار شد. آرمین ایثاریان دبیر این دوره از جشن فیلم کوتاه گفت: کار در چنین مسوولیتی بسیار سخت است، انتخاب فیلم‌ها از بین ۴۱۵ فیلم صورت گرفت و هیات انتخاب بعد از ۱۲ روز ۳۸ فیلم را انتخاب و معرفی کرد. در ادامه ابراهیم فروزش، علی باقری طراح پوستر و سعید پوراسماعیلی رییس انجمن فیلم کوتاه ایران روی سن حضور پیدا کردند.

ابراهیم فروزش بیان کرد: خوشحالم اینجا حضور دارم. دانشکده هنرهای دراماتیک ۱۳۴۴ در

چهار راه آب‌سردار تاسیس شد و ما در اولین دوره آموزشی آن حضور داشتیم اما بعد از مدتی اعلام کردند که رشته سینما نداریم ولی ما پای این رشته ماندیم و در نهایت درس خود را به پایان رساندیم. او بیان کرد: من اولین فیلمی که ساختم «سوداگران» نام داشت که تلاش زیادی برای ساخت آن کردم. امروز سینما از درون خانواده زاییده می‌شود و هرکس به آن علاقه داشته باشد وارد آن می‌شود. این کارگردان توضیح داد: گفته‌اند در حال حاضر ۲ هزار فیلم کوتاه در طول سال ساخته می‌شود و این نشان‌دهنده ورود خیل بزرگ جوانان در سینما است. ما استعدادهای بسیاری در سینما داریم اما حمایت برای گسترش این استعدادها وجود ندارد و نمی‌دانیم که آینده سینما به کجا می‌رسد، باید بگویم سینمای امروز جای روزگار گذراندن نیست و کسانی می‌مانند که عاشق سینما باشند و استعداد و راه پیش روی خود را بشکافند. در ادامه علی باقری طراح پوستر این دوره از جشن بیان کرد: ایده اصلی این پوستر بر مبنای عدد برگزاری این جشن شکل گرفته است. کاراکتر پوستر نیز یک نوجوان ۱۰ ساله است، در کل باید بگویم برای این پوستر روی عدد ۱۰ تاکید داشته‌ام. سعید پوراسماعیلی رییس انجمن فیلم کوتاه ایران نیز در پایان یادآور شد: هیات انتخاب از بخشی از فیلم‌ها شاکی بودند چرا که از نظر روحی به آنها آسیب رسانده بود، تیم زیادی از دوستان در برگزاری این جشن ما را همراهی کرده‌اند. امیدوارم امسال نسبت به ۱۰ سال گذشته بهترین جشن را برگزار کنیم. فیلم‌های دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران را بردیا یادگاری، بهروز بادروج، درناز حاجیها، سوگل رضوانی، فرید دغاغله، کاوه سجادی حسینی، محمد حمزه‌ای، محمود غفاری، هادی معنوی‌پور، یلدا جبلی انتخاب کرده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران