شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148120 | |

پروژه ساخت مستند زندگی «ویلیام فاکنر» نویسنده برنده نوبل ادبیات در محل زندگی‌اش در شهر آکسفورد ایالت می‌سی‌سی‌پی امریکا آغاز شد.

مستند زندگی «ویلیام فاکنر» کلید خورد

پروژه ساخت مستند زندگی «ویلیام فاکنر» نویسنده برنده نوبل ادبیات در محل زندگی‌اش در شهر آکسفورد ایالت می‌سی‌سی‌پی امریکا آغاز شد. این مستند تاریخی با عنوان «گذشته هرگز نمی‌میرد: داستان ویلیام فاکنر» در خانه این نویسنده مطرح امریکایی در شهر آکسفورد و همچنین شهر «واتر ولی» ایالت می‌سی‌سی‌پی و چندین لوکیشن معروف طی مدت ۱۰ روز فیلمبرداری می‌شود و شامل مصاحبه‌، تصاویر آرشیوی و البته بازسازی لحظه‌های مهم و حیاتی در زندگی «ویلیام فاکنر» است. این اثر مستند به سه برهه از زندگی «فاکنر» می‌پردازد و سه بازیگر در نقش این نویسنده در دوره‌های مختلف زمانی مقابل دوربین می‌روند. «اریک رابرتس» بازیگر نامزد اسکار در نقش «ویلیام فاکنر» در دوره پایانی زندگی بازی می‌کند و کارگردانی فیلم را نیز «مایکل موداک توران» عهده‌دار است. وب‌سایت «آکسفورد ایگل» خبر داده که قرار است فیلمبرداری این مستند در هفته جاری به پایان برسد و مراحل تدوین آن نیز به زودی آغاز می‌شود. «ویلیام کاتبرت فاکنر»، نویسنده و شاعر امریکایی و برنده نوبل ادبیات و دو جایزه «پولیتزر» است که رمان «خشم و هیاهو» را به جهان ادبیات هدیه کرده است. او را یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان قرن بیستم می‌دانند. سبک نگارشی دشوار و پیچیده او اغلب مورد انتقاد قرار گرفته است که دلیل آن، استفاده «فاکنر» از تکنیک‌های ادبی مانند نمادگرایی، قصه‌گویی غیرخطی، چندصدایی بودن روایت داستان و به‌ویژه جریان سیال ذهن است. تکنیک جریان سیال ذهن در رمان «خشم و هیاهو»ی او پررنگ‌تر از دیگر آثارش به چشم می‌خورد. «فاکنر» به همراه «مارک تواین» و «تنسی ویلیامز» از جمله بزرگ‌ترین نویسندگان جنوبی به شمار می‌آید.

«پدر»  برنده گوی بلورین «کارلووی واری» شد

یک فیلم طنز خانوادگی با عنوان «پدر» جایزه پنجاه و چهارمین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری را به خانه برد. به گزارش ورایتی، جایزه اصلی جشنواره فیلم کارلووی واری به کمدی جاده‌ای «پدر» محصولی از بلغارستان-یونان رسید. این جایزه شب پیش در هتل ترمال و در مراسم اختتامیه جشنواره به فیلم «پدر» اهدا شد. این فیلم داستان یک عکاس را روایت می‌کند که سعی دارد رفتار پدرش را پس از درگذشت همسرش مدیریت کند. این فیلم چهارمین همکاری تیمی کریستینا گروزوا و پتار والچانوف به عنوان نویسنده-کارگردان است. گروه داوران همچنین از یک درام روان‌شناسانه خانوادگی به عنوان «لارا» که دومین ساخته ژان اوله گرستر از آلمان است، قدردانی کردند. این فیلم درباره مادری است که تلاش دارد از پسرش برای شرکت در یک رستیال پیانو حمایت کند. بازیگر نقش اصلی این فیلم یعنی کورینا هارفوخ نیز جایزه بازیگر زن جشنواره را برد. جایزه بهترین کارگردانی جشنواره نیز به تیم میلانتز از بلژیک برای فیلم «پاتریک» رسید. او در این فیلم به بررسی وسواس پرداخته است. میلان اوندریک بازیگر فیلم «اجازه بده نور باشد» درام خانوادگی از چک و اسلواکی نیز جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره را برد. این فیلم داستان نبرد یک پدر برای حفظ پسرش از تعالیم یک گروه خشن جوانان است. هیات داوران همچنین از فیلم عاشقانه «دوشیزه آگوست» تجلیل کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران