شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نگرانی‌های فنی در مورد استقلال شاید در سه مورد قابل بیان باشد. استقلال امسال مشکل بزرگ چند سال اخیرش را تا حدی رفع کرد و توانست درست و به موقع تمرینات آماده‌سازی برای فصل جدید

نگرانی‌های فنی در مورد استقلال شاید در سه مورد قابل بیان باشد. استقلال امسال مشکل بزرگ چند سال اخیرش را تا حدی رفع کرد و توانست درست و به موقع تمرینات آماده‌سازی برای فصل جدید را استارت بزند؛ به طوری که آنها همین حالا حداقل دو هفته از رقیب سنتی جلو هستند. در عین حال اما کماکان کاستی‌هایی هم در مورد آبی‌‌ها وجود دارد. مهم‌ترین نگرانی‌های فنی در مورد این تیم شاید در سه مورد قابل بیان باشد. مساله اول به بازیکن ذخیره در پست دفاع راست مربوط می‌شود. تمدید قرارداد با وریا غفوری قطعا یک اتفاق مثبت برای استقلالی‌ها بود، اما اگر وریا نباشد آنها فعلا جانشین خاصی برای او ندارند. خسرو حیدری خداحافظی کرده، فرشاد محمدی‌مهر بعد از یک سال نیمکت‌نشینی اخیرا از استقلال جدا شد و پژمان منتظری هم که گاهی در این پست بازی می‌کرد علاقه‎ای به ادامه حضور در استقلال ندارد. دغدغه دوم، حفظ آیاندا پاتوسی است؛ بازیکنی که استقلال بدون او قطعا چیزهای زیادی کم خواهد داشت. پاتوسی نیم‌فصل دوم پارسال خیلی به کار تیم آمد و به دفعات گره کار را باز کرد؛ مخصوصا با ارسال‌های دقیق و زهردارش. در حال حاضر استقلالی‌ها برای حفظ پاتوسی به مشکل خورده‌اند. این پروژه حداقل نیاز به 550 هزار دلار بودجه دارد. مشکل دیگر استقلال هم مثل همه این سال‌ها، فقدان یک مهاجم نوک بی‌رحم است. آبی‌ها سال‌هاست که در جدول گلزنان حتی یک نماینده نصفه‌ونیمه و غیرمدعی هم ندارند و کلا منهای مقطعی که مامه تیام در این تیم درخشید، در خط حمله فاقد کارایی لازم بودند. طبیعی است که مدیران استقلال هر چه سریع‌تر باید برای رفع این دغدغه‌ها دست به کار شوند. مهاجمی که در خط هجومی این تیم نقش یک قاتل را ایفا کند و بتواند آمار مناسبی از حیث گلزنی از خود به جا بگذارد.

تمرین نوبت صبح دیروز (چهارشنبه) تیم فوتبال استقلال در زمین چمن مجموعه ورزشی تهرانسر برگزار شد. استقلالی‌ها دیروز تمرینی تاکتیکی را پشت سر گذاشتند و کادر فنی با دقت عملکرد آن‌ها را زیر نظر داشتند. کادر فنی استقلال همچنین فوتبال درون‌تیمی را در دستور کار بازیکنان قراردادند. از نکات این جلسه تمرینی، اضافه شدن قائدی به تمرین گروهی استقلال بود. استقلال قرار است فردا در دیداری دوستانه به مصاف نیروی زمینی برود.

همچنین پس از تمرین دیروز، وریا غفوری، بازیکن استقلال اظهار کرد: فردا یک بازی دوستانه داریم و به همین خاطر تمرین سبکی را پشت سر گذاشتیم و بیشتر به کارهای تاکتیکی برای بازی فردا پرداختیم. ان‌شاءالله همین طور روند آماده‌سازی‌مان را بهتر از روز قبل انجام دهیم و برای فصل بعد آماده شویم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران