شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 147375 | |

جورج کلونی قرار است اقتباسی سینمایی از رمان «صبح بخیر، نیمه‌شب» را برای کمپانی «نتفلکیس» کارگردانی و یکی از نقش‌های اصلی آن را ایفا کند.

«جورج کلونی» یک داستان آخرالزمانی را فیلم می‌کند

جورج کلونی قرار است اقتباسی سینمایی از رمان «صبح بخیر، نیمه‌شب» را برای کمپانی «نتفلکیس» کارگردانی و یکی از نقش‌های اصلی آن را ایفا کند. به گزارش ورایتی، این فیلم بر اساس رمان «صبح بخیر، نیمه شب» نوشته «لیلی بروکس دالتون» به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های سال ۲۰۱۷ و با فیلمنامه‌ای از «مارک ال. اسمیت» ساخته شود. داستان این رمان آخرالزمانی درباره داستان‌های موازی «آگوستین» (با بازی جورج کلونی) یک دانشمند تنها در قطب جنوب و یک فضانورد است که تلاش می‌کند با زمین بازگردد و «آگوستین» نیز در تلاش برای برقراری ارتباط با این فضاپیماست.

کلونی در کنار «گرنت هسلا» تهیه‌کنندگان این فیلم هستند و قرار است مراحل فیلمبرداری این فیلم که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده از ماه اکتبر سال جاری میلادی آغاز شود. مدیر بخش سینمایی کمپانی نتفلیکس نیز درباره این پروژه گفت: پس از دو دهه آشنایی و همکاری با «جورج کلونی»، نمی‌توانم به فردی بهتر از وی برای اقتباس سینمایی از این داستان فوق‌العاده فکر کنم. این کتاب اثری قدرتمند و تأثیرگذار است و فیلمنامه «مارک اسمیت» نیز به زیبایی نوشته شده است. این داستان درباره ماهیت انسانی است و می‌دانم که مخاطب جهانی نیز عاشق آن خواهند شد، همچنان که من پس از خواندن کتاب چنین حسی داشتم. این اولین‌باری است که «کلونی» با سرویس‌های اینترنتی چون نتفلیکس برای ساخت یک فیلم بلند همکاری می‌کند. وی اخیراً چند قسمت از سریال «Catch-22» را برای شبکه «هولو» کارگردانی کرده بود و نقشی نیز در آن ایفا کرده بود.

همسر «تونی بلر» تهیه‌کننده اجرایی یک فیلم شد

شری بلر، همسر تونی بلر نخست‌وزیر سابق بریتانیا برای نخستین‌بار قراردادی به عنوان تهیه‌کننده اجرایی برای یک فیلم سینمایی امضا کرد. به گزارش هالیوود‌ریپورتر، شری بلر تهیه‌کننده اجرایی فیلمی با عنوان «ستون سنگی» شد. این نخستین فیلمی است که بلر در تولید آن نقش دارد. این فیلم را کمپانی لندنی «جو جک انترتینمنت» تولید می‌کند.خانم بلر در بیانیه‌ای گفته است: با توجه به اینکه بنیاد من در اسراییل و فلسطین کار می‌کند و کار تونی بلر درباره روند صلح خاورمیانه است، ما عمیقاً به هزینه‌های انسانی درگیری در این منطقه و مزایای روایت داستان‌هایی درباره واقعیت برای مخاطبان جهانی واقف هستیم. او افزود: داستان‌هایی مانند «ستون سنگی» می‌توانند درک مردم را تغییر دهند، تعاملات را بیشتر کنند و در نهایت به تغییر کمک کنند. فیلم «ستون سنگی» را جان دیری کارگردانی می‌کند و لوکیشن فیلمبرداری آن در اسراییل و نیویورک است. هیو بونویل بازیگر «دانتون ابی» از بازیگران این فیلم است. فیلم داستان گزارشگر جنگی مجله «تایم» باب هستینگ را روایت می‌کند که وقتی به بیت‌المقدس فرستاده می‌شود، به رستگاری می‌رسد. او وقتی دارد داستان زندگی سه پسر از ادیان مختلف را که از طریق فوتبال به هم پیوسته شده‌اند، دنبال می‌کند به درک جدیدی از زندگی می‌رسد. خبر حضور شری بلر در این پروژه و به ویژه بیانیه وی موجب شد تا منتقدان یادآور نقش موثر همسر تونی بلر در تهاجم فاجعه‌بار به عراق شوند .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران