شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سینمادوستان جوان امریکایی از انتخاب رابرت پتینسون برای ایفای نقش بتمن در سه گانه در دست ساخت کمپانی برادران وارنر حمایت کردند.

«رابرت پتینسون» برای بتمن رای آورد

سینمادوستان جوان امریکایی از انتخاب رابرت پتینسون برای ایفای نقش بتمن در سه گانه در دست ساخت کمپانی برادران وارنر حمایت کردند. به گزارش هالیوود ریپورتر، در حالی که عده‌ای معتقد بودند شاید انتخاب نیکلاس هولت بازیگر ۲۹ ساله برای ایفای نقش بتمن بهتر باشد، رابرت پتینسون ۳۳ ساله در نظرسنجی رای بیشتری را از سوی جوانان کسب کرد و نشان داد انتخاب کمپانی برادران وارنر درست بوده است. در نظرسنجی از جوانان، ۴۲ درصد افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله به رابرت پتینسون رای دادند و ۳۰ درصد موافق ایفای این نقش توسط هولت بودند. هولت برای ایفای نقش در فیلم‌های ابرقهرمانی «مردان ایکس» فاکس از شهرت برخوردار است. البته رای وی در میان رده سنی ۱۸ تا ۲۲ سال برابر ۴۸ درصد بود. این نظرسنجی در فاصله ۶ تا ۹ ژوئن از ۲۲۰۱ نفر به دست آمده است. این در حالی است که تنها چند روز پیش تر پتینسون رسماً به عنوان شوالیه تاریکی بعدی معرفی شده بود. هر دوی این بازیگران برای ایفای این نقش در تست بازیگری شرکت کرده بودند و اگر احتمالاً کمپانی برادران وارنر شکی در انتخاب پتینسون داشت با این نظرسنجی تکلیفش روشن شد. البته نتیجه نظرسنجی نشان می‌دهد بدون رده‌بندی سنی، نظر همه رده‌های سنی برای انتخاب پتینسون و هالت برابر بود و هر یک ۳۰ درصد رای را به دست آوردند. دلیل این امر هم این بود که رای هولت در رده ۴۵ تا ۵۴ ساله ۳۵ درصد در برابر ۲۸ درصد رای پتینسون بود.

وداع با «زفیرلی»، فیلمساز محبوب

روز سه‌شنبه صدها تن از مردم گرد هم آمدند تا در مراسم وداع رسمی با فرانکو زفیرلی فیلمساز برجسته ایتالیایی شرکت کنند. به گزارش رویترز، در آیین خاکسپاری فرانکو زفیرلی فیلمساز برجسته ایتالیایی که ۱۸ ژوئن مصادف با ۲۸ خرداد در فلورانس برگزار شد صدها تن از مردم گرد آمده بودند. زفیرلی که شنبه در ۹۶ سالگی درگذشت،‌زاده فلورانس و آخرین نسل از چهره‌های درخشان صنعت فیلم ایتالیا بود که در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم بالیده بودند. فدریکو فلینی، لوکینو ویسکونتی و ویتوریو دسیکا از دیگر چهره‌های شاخص این نسل بودند. خانواده، دوستان و سیاستمداران از جمله آلبرتو بونیسولی وزیر فرهنگ از حاضران در مراسم وداع این فیلمساز بودند که در کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره برگزار شد. در حالی که ۱۵۰۰ تن در کلیسا گرد آمده بودند هزاران تن نیز بیرون کلیسا برای ادای احترام به این فیلمساز در انتظار بودند. داریو ناردلا شهردار شهر در این مراسم گفت: فلورانس دارد هر چه را که این استاد برای این شهر کرد، به او بازمی‌گرداند. او افزود: زفیرلی، فلورانس را دوباره به دنیا معرفی کرد اما دنیا را نیز به فلورانس آورد. او عاشق این شهر بود. زفیرلی که بیشتر از سوی مردم تحسین می‌شد تا منتقدها، بیش از ۲۰ فیلم در کارنامه‌اش داشت و با ستاره‌هایی چون الیزابت تیلور، ریچارد برتون، لارنس اولیویه، آلک گینس، فی داناوی و جان وویت همکاری کرده بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران