شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146682 | |

نام رمان ماجراجویانه جدید «جیمز پترسون» و «دیوید الیس» با عنوان «حل‌نشده» که دنباله و جلد دوم دیگر رمان جنایی پرفروش «پترسون» با نام «نامرئی» است،

«جیمز پترسون» باز هم پرفروش شد

 نام رمان ماجراجویانه جدید «جیمز پترسون» و «دیوید الیس» با عنوان «حل‌نشده» که دنباله و جلد دوم دیگر رمان جنایی پرفروش «پترسون» با نام «نامرئی» است، در اولین هفته انتشار خود در فهرست آثار پرفروش هفتگی نیویورک‌تایمز قرار گرفت.  جیمز پترسون که برای نگارش رمان‌های جنایی‌اش به شهرت جهانی رسیده است پس از انتشار موفقیت‌آمیز رمان «هجدهمین آدم‌ربایی» در هفته اول ماه مه، بار دیگر پس از روانه کردن رمان «حل‌نشده» به بازار به موفقیت دست یافت. رمان «حل‌نشده» به قلم «دیوید الیس» و «جیمز پترسون» درحالی در اولین هفته انتشارش در رتبه سوم فهرست هفتگی پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت که نام این اثر در بین ۱۰ رمان داستانی پرفروش آمازون نیز دیده می‌شود. در رمان «حل‌نشده» داستان «امی داکری» مامور اف بی‌ای را می‌خوانیم که با روحیه‌ خستگی‌ناپذیر و مهارت بالا در درک ارتباط موضوعات مختلف با یکدیگر به یک کارآگاه قهار تبدیل شده است؛ اما یک پرونده جدید او را سردرگم می‌کند. مرگ تمامی قربانیان در ظاهر تصادفی است و در وهله اول به نظر می‌رسد هیچ‌وجه مشترکی ندارند. با این حال «داکری» ‌می‌داند که این تعداد مرگ نمی‌تواند تصادفی باشد و به نظر می‌رسد قاتل در هر مرحله یک قدم جلوتر از «داکری» ‌است. شرایط زمانی پیچیده‌تر می‌شود که مامور ویژه اف‌بی‌ای، حتی «داکری» را به عنوان یکی از مظنون‌های این پرونده درنظر می‌گیرد. از دیگر پرفروش‌های این هفته می‌توان به ‌رمان «سقوط» نوشته «نیل استفنسون» و «ملکه زنبورها» نوشته «دوروتی بنتون فرانک» اشاره کرد.

شگفتی از ایده خلاقانه یک انیمیشن

«بدنم را گم کردم» دیشب به عنوان برنده اصلی، جایزه کریستال بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی ۲۰۱۹ را به خانه برد. به گزارش ورایتی، «بدنم را گم کردم» ساخته جرمی کلاپین از فرانسه، شب پیش به عنوان برنده اصلی جشنواره بین‌المللی انیمیشن «انسی» انتخاب شد و در عین حال جایزه مخاطب این جشنواره را نیز از آن خود کرد. این انیمیشن که در جشنواره کن امسال موفق به کسب جایزه هفته منتقدان شده بود، از سوی شماری از منتقدان در حد یک شاهکار معرفی شده و از ایده اصلی موضوع آن به عنوان یکی از قوی‌ترین موضوع‌ها یاد شده است. موضوع این انیمیشن درباره دستی است که از بدن جدا شده و به دنبال یافتن پاسخ‌هایی است که برای صاحبش در طول زندگی وجود داشته است. جایزه تقدیر هیات داوران انسی ۲۰۱۹ به فیلم «بونوئل در لابیرنت لاک‌پشت‌ها» ساخته سالوادور سیمو محصول مشترکی از اسپانیا و هلند رسید که داستان واقعی لوئیس بونوئل از چگونگی ساخته شدن فیلم ۱۹۳۳ «سرزمین بی‌نان» را روایت می‌کند. او مستند ۲۷ دقیقه‌ای بسیاری انیمیشنی خلق کرد تا بتواند فیلمش را به سورئال نزدیک‌تر کند. در واقع می‌توان گفت انسی ۲۰۱۹ از خلاقانه‌ترین ایده‌ها تجلیل کرد. استعداد دیگری که انسی از آن تجلیل کرد جینتس زیلبالودیس فیلمساز ۲۵ ساله لتونیایی بود که با فیلم «دور شدن» جایزه استعداد نوظهور را دریافت کرد. این فیلم انیمیشنی زیبا از چتربازی است که در جزیره‌ای فرود می‌آید و با موتورسیکلت به گشت و گذار در میان بیابان‌ها، تالاب‌ها و جنگل‌های آن می‌پردازد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران