شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146417 | |

سرویس استریمینگ وارنر میدیا دستور ساخت سریالی بر مبنای رمان علمی- تخیلی «تل ماسه» را داده است

«تل ماسه» سریال هم می‌شود

سرویس استریمینگ وارنر میدیا دستور ساخت سریالی بر مبنای رمان علمی- تخیلی «تل ماسه» را داده است تا کارگردانی که فیلم آن را می‌سازد، سریال را هم جلوی دوربین ببرد. به گزارش ورایتی، در حالی که ساخت فیلم‌سینمایی «تل ماسه» به کارگردانی دنیس ویلنوو در دست اجرا است، اکنون اعلام شد یک سریال نیز بر مبنای همین داستان ساخته می‌شود. از مدتی پیش ساخت فیلم «تل ماسه» به کارگردانی دنیس ویلنوو شروع شد و گفته شد که تیموتی شالامه نیز از بازیگران آن خواهد بود. اکنون اعلام شده کمپانی لجندری کار ساخت و توزیع سریالی از این رمان را هم انجام می‌دهد. این کمپانی سال ۲۰۱۶ قراردادی با خانواده فرانک هربرت نویسنده کتابی به همین نام منعقد کرد تا حق استفاده از این رمان را به دست آورد و نه تنها ساخت فیلم سینمایی بلکه پروژه‌های تلویزیونی از این اثر علمی-تخیلی را نیز در اختیار گرفت. حالا گفته شده سریال تلویزیونی با عنوان «تل‌ ماسه: خواهری» از زاویه چشم یکی از زنان این رمان روایت می‌شود. قرار است ویلنوو کارگردانی پایلوت این سریال را انجام دهد و جان اسپیتس فیلمنامه آن را بنویسد. این ۲ که با هم فیلمنامه فیلم سینمایی را نیز نوشته بودند در کنار برایان هربرت، تهیه کننده سریال نیز خواهند بود. گفته شده لجندری قصد دارد این مجموعه را در پلتفرم‌های مختلف بسط دهد. پیش‌تر یک سریال سه قسمتی علمی- تخیلی در سال ۲۰۰۰ از این مجموعه روی آنتن رفته بود. بعد نیز «فرزندان تل‌ ماسه» در سال ۲۰۰۳ به نمایش درآمد.

تقدیر جشنواره «کارلووی واری» از بازیگر اسکاری

«جولین مور» بازیگر مطرح آمریکایی با حضور در جشنواره فیلم کارلووی واری جایزه گوی بلورین افتخاری این رویداد سینمایی را به پاس یک عمر دستاورد هنری دربافت می‌کند. به گزارش هالیوود ریپورتر، «جولین مور» علاوه بر دریافت جایزه افتخاری جشنواره به سبب مشارکت چشمگیر در سینمای جهان، فیلم «پس از عروسی» را به عنوان جدیدترین نقش‌آفرینی خود در پنجاه و چهارمین جشنواره کارلووی واری رونمایی می‌کند. همچنین «پاتریشیا کلارکسن» که سال گذشته برای بازی در سریال «چیزهای تیز» برنده جایزه گلدن گلوب شد دیگر دریافت‌کننده جایزه دستاورد سینمایی جشنواره کارلووی واری است که قرار است در مراسم اختتامیه جشنواره مورد تقدیر قرار گیرد. «جولین مور» بازیگر ۵۸ ساله هالیوودی سابقه همکاری با کارگردانانی چون «رابرت آلتمن»، «استیون اسپیلبرگ»، برادران «کوئن»، «پاول توماس اندرسون»، «گاس ون سنت» و «تاد هینس» را دارد. «مور» علاوه بر کسب جایزه اسکار بازیگری برای فیلم «هنوز آلیس»، چهار بار دیگر برای بازی در فیلم‌های «دور از بهشت» (۲۰۰۲)، «ساعت‌ها» (۲۰۰۲)، «پایان رابطه» (۱۹۹۹) و «شب‌های بوگی» (۱۹۹۷) نامزد اسکار شده است. او برای بازی در فیلم «تغییر بازی» نیز (۲۰۱۲) موفق به کسب جایزه گلدن گلوب و امی شده است. پنجاه و چهارمین جشنواره فیلم کارلووی واری از تاریخ ۲۸ ژوئن تا ۶ جولای

 (۷ تا ۱۵ تیر) در کشور جمهوری چک برگزار می‌شود و امسال «نوری بیلگه جیلان» کارگردان ترکیه‌ای ریاست هیأت داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران