شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اولین دوره جایزه با محوریت تصویرگری آثار مکتوب استاد محمدابراهیم باستانی پاریزی با عنوان پاریز تا پاریس برگزار می‌شود و امیدواریم این رویداد سالانه با تمرکز بر آثار بزرگان و فرهیختگان ایران برگزار شود.

اولین دوره جایزه با محوریت تصویرگری آثار مکتوب استاد محمدابراهیم باستانی پاریزی با عنوان پاریز تا پاریس برگزار می‌شود و امیدواریم این رویداد سالانه با تمرکز بر آثار بزرگان و فرهیختگان ایران برگزار شود. عباس دعایی، موسس، طراح و مجری جایزه «آینه‌دار دوران»، گفت: علاقه‌مندان و هنرمندان تصویرساز می‌توانند از سایت www.aynehdaran.com جهت ثبت نام و آشنایی بیشتر با آثار استاد باستانی پاریزی بهره ببرند. مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشکده ادبیات نیز به عنوان دبیرخانه این جایزه معرفی شده است و هنرمندان برای ارسال آثارشان باید به دفتر آینه‌دار دوران که در سایت آورده شده است مراجعه کنند و اصل کار را ارایه بدهند.  او افزود: آثار برگزیده، در کتاب «آینه‌دار دوران»، از انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به چاپ می‌رسند. هنرمند برتر امتیاز طراحی جلد کتاب «آینه‌دار دوران» را خواهد داشت و سه هنرمند برگزیده، از سوی موزه هنرهای معاصر، جهت سفر پژوهشی، به شهرک بین‌المللی هنر پاریس (سیته)، معرفی خواهند شد.همچنین هنرمندان برگزیده، میهمان سفر به کرمان برای دیدار از میراث فرهنگی و زیبایی‌های این استان می‌شوند و به هنرمندان برگزیده، پس از نمایش آثار در دانشگاه تهران، لوح تقدیر و گواهی همکاری، اهدا می‌شود. دعایی اعلام کرد: مهلت ارسال آثار تا آخرین ساعت اداری روز دوشنبه ٢٩ مهرماه ١٣٩٨ است و زمان اعلام هنرمندان برگزیده، دی ماه همزمان با سالروز تولد استاد باستانی پاریزی است.

 او با اعلام این نکته که این جایزه با پشتیبانی موسسه رز آبی برگزار می‌شود گفت: دی ماه گذشته لوگوی این رویداد که توسط هنرمند عزیز آقای حسن روح‌الامین طراحی شد به همراه سایت طراحی در باغ موزه نگارستان اندیشه دانشگاه تهران رونمایی شد. دعایی اظهار کرد: «آینه‌دار دوران» لقبی است که برای استاد محمدابراهیم باستانی‌پاریزی انتخاب شده است و به خاطر علاقه‌ای که به آقای باستانی‌پاریزی داشتیم در سال ۹۵ به گروه تصویرگری «آمیدا» پیشنهاد داده شد آثار مکتوب ایشان را تصویرگری کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران