شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145899 | |

شاید گودزیلا به عنوان سلطان هیولاهای هالیوود شناخته شود اما گروه دیگری از موجودات عظیم‌الجثه و هیولایی هم موفق شدند در باکس آفیس خوب ظاهر شوند

پرفروش‌ترین فیلم‌های هیولایی کدام‌ها بودند

شاید گودزیلا به عنوان سلطان هیولاهای هالیوود شناخته شود اما گروه دیگری از موجودات عظیم‌الجثه و هیولایی هم موفق شدند در باکس آفیس خوب ظاهر شوند. به گزارش د رپ، فیلم جدیدی از گودزیلا از پنج شنبه ۳۰ مه‌برابر با ۹ خرداد ماه در سینماهای امریکا و جهان اکران خود را آغاز کرده است. این فیلم با عنوان «سلطان هیولاها» با اقبال زیادی روبرو شده است. «گودزیلا» و «کینگ‌کونگ» ۲ مورد از هیولاهایی هستند که هر بار با فروش خوبی در باکس آفیس امریکا و جهان روبرو می‌شوند و تاکنون چندین فیلم بر مبنای آنها ساخته شده است. اما از نظر فروش از کدامیک از این هیولاها بیشترین استقبال به عمل آمده است؟ کونگ: جزیره جمجمه در سال ۲۰۱۷ با فروش ۱۶۵ میلیون دلاری حاصل اولین همکاری بری لارسون و ساموئل ال جکسون بود. این فیلم ۱۲ سال پس از فیلم قبلی «کونگ» اکران شد و در نهایت در سراسر جهان فروش ۵۶۶ میلیون دلاری را ثبت کرد. این موفقیت سازندگان را مطمئن کرد که باید هیولاها را بیشتر اکران کنند. پارک ژوراسیک ۲ در سال ۲۰۰۱ با فروش ۱۸۱ میلیون دلاری در امریکا گرچه از نظر کیفیت اکنون در رده‌های پایین‌تری قرار می‌گیرد اما اشتیاق دیدن دایناسورها در برابر انسان‌ها را روی پرده بزرگ اثبات کرد. این فیلم در سراسر جهان ۳۶۹ میلیون دلار فروخت. گودزیلا در سال ۲۰۱۴ با فروش ۲۰۰ میلیون دلاری در امریکا ۱۶ سال پس از فیلم رونالد امریش از این هیولا ساخته شد و در نهایت در جهان ۵۳۰ میلیون دلار فروخت و حالا قرار است فیلمی از نبرد گودزیلا با کینگ کونگ سال ۲۰۲۰ راهی پرده‌های سینماها شود. کینگ کونگ در سال ۲۰۰۵ با فروش ۲۱۸ میلیون دلاری در امریکا فیلمی از پیتر جکسون بود که ۲۷ سال پس از نسخه اصلی به بازار آمد.  نشانه‌ها در سال ۲۰۰۲ با فروش ۲۲۷ میلیون دلار در امریکا ساخته نایت شیامالان فیلمی درباره موجودات فرازمینی است .

اعلام جزئیات سومین دوره هفته فیلم اروپا

سومین دوره هفته فیلم اروپایی در ۸ شهر ایران و با فیلم‌هایی از بیست کشور به عنوان مهم‌ترین رویداد فرهنگی اروپا در سال‌های اخیر در ایران برگزار می‌شود. سومین دوره هفته فیلم اروپایی کار مشترکی از گروه سینمایی «هنر و تجربه» و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) رسما روز شنبه ۸ ماه ژرئن مصادف با ۱۸ خردادماه در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار می‌کند. مقامات ایرانی و رییس اوینیک تهران هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ را با حضور سفرای کشورهای اروپایی، فیلمسازان و کارگردانان ایرانی و اروپایی افتتاح خواهند کرد و در ادامه مراسم افتتاحیه، دو فیلم «دره تاریک» از اتریش و «ارتش خاموش» از هلند برای حاضران به نمایش درمی‌آید. درسومین دوره هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ که از ۱۸ لغایت ۲۷ خردادماه برگزار می‌شود، ۲۰ فیلم اروپایی در سینماهای هشت شهر ایران شامل بابل، اصفهان، کرمان، کیش، مشهد، تبریز، تهران و شیراز به نمایش در میآید. این فیلم‌ها از کشورهای اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوییس و انگلستان انتخاب و نمایش داده خواهند شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران