شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145029 | |

به دنبال پایان جنجالی سریال «بازی تاج و تخت»، سریال تخیلی «نیروی اهریمنی‌اش» با اقتباس از رمان پرفروش «فیلیپ پولمن» به عنوان پروژه بزرگ بعدی شبکه HBO پخش خواهد شد.

جایگزین «بازی تاج و تخت» مشخص شد

به دنبال پایان جنجالی سریال «بازی تاج و تخت»، سریال تخیلی «نیروی اهریمنی‌اش» با اقتباس از رمان پرفروش «فیلیپ پولمن» به عنوان پروژه بزرگ بعدی شبکه HBO پخش خواهد شد. به گزارش ورایتی، «نیروی اهریمنی‌اش» نام پروژه پرهزینه‌ای است که با همکاری BBC و HBO با اقتباس از سه‌گانه معروف «نیروی اهریمنی‌اش» آماده پخش شده است. «نیروی اهریمنی‌اش» نام کتاب سه جلدی پرفروش «فیلیپ پولمن»، نویسنده برجسته بریتانیایی است که جلد آخر آن در سال ۲۰۰۰ با عنوان «دوربین کهربایی» منتشر شد و جایزه کتاب سال «وایت برد» را برای این نویسنده به ارمغان آورد. کتاب «نیروی اهریمنی‌اش» در سه جلد متفاوت با عناوین «قطب‌نمای طلایی»، «خنجر ظریف‌» و «دوربین کهربایی» منتشر شده است. فصل اول این سریال تخیلی با بازی «دافنه کین»، «جیمز مک آووی»، «روث ویلسون» و «لین منوئل میرندا» همراه خواهد بود. «دافنه کین» در این سریال نقش «لایرا» شخصیت اصلی داستانی مملو از جادوگران و شیاطین را به عهده دارد. از دیگر هنرپیشه‌های این سریال می‌توان به «آن ماری داف»، «کلارک پیترس»، «ویل کین» و «ایان گلدر» اشاره کرد. «جیمز کازمو» و «لوسین ساماتی» که پیش از این در سریال «بازی تاج و تخت» به ایفای نقش پرداخته بودند در پروژه جدید HBO حضور خواهند داشت. تاریخ رسمی پخش این سریال هنوز اعلام نشده است. با این حال گفته می‌شود این سریال که هر فصل آن هشت قسمت است، اواخر امسال منتشر شود.

«جان ویک» به سلطه «انتقام‌جویان» پایان داد

پس از ۳ هفته پیش‌تازی فیلم «انتقام جویان» در باکس آفیس، جدیدترین فیلم «جان ویک» توانست در صدر جدول فروش امریکای شمالی بنشیند. به گزارش ورایتی، «جان ویک ۳» با فروش ۵۷ میلیونی در نخستین آخر هفته اکرانش فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» را از صدر باکس آفیس امریکا پایین آورد. اکشن «جان ویک ۳-پ ارابلوم» با بازی کیانو ریوز با نمایش در ۳۸۵۰ سالن سینما در امریکای شمالی موفق شد تا در ۳ روز اول اکرانش ۵۷ میلیون دلار فروش کند. این مبلغ کافی بود تا تاج باکس آفیس از سر «انتقام‌جویان: پایان بازی» برداشته شود. فیلم «انتقام جویان» محصول جدید مارول نیز در چهارمین هفته اکرانش ۲۹.۴ میلیون دلار فروش کرد تا فیلم دوم باکس آفیس امریکا شود. «پارابلوم» سومین قسمت از ادامه فیلم اکشن «جان ویک» است که نخستین‌بار سال ۲۰۱۴ راهی سینماها شد و ۱۴.۴ میلیون دلار در ۳ روز اول افتتاحیه‌اش فروش کرد. قسمت دوم این فیلم با عنوان «جان ویک: بخش دوم» کارش را با فروش ۳۰.۴ میلیون دلار در ۳ روز نخست اکرانش شروع کرد. «پارابلوم» نخستین فیلم از این مجموعه با رده R است که توانسته در رأس باکس آفیس جای بگیرد. «جان ویک ۳» که با نقدهای مثبت منتقدان هم مواجه شده، در بازار خارج از امریکا هم خوب ظاهر شد و با نمایش در ۶۶ منطقه ۳۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد و به این ترتیب کار خود را با یک افتتاحیه جهانی ۹۲ میلیون دلاری آغاز کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران