شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144870 | |

هفتمین نمایشگاه مهمانی هنر با عنوان «فیگوراتیو» با حضور جمعی از هنرمندان جوان در تمام گالری‌های خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

هفتمین نمایشگاه مهمانی هنر با عنوان «فیگوراتیو» با حضور جمعی از هنرمندان جوان در تمام گالری‌های خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. نمایشگاه مهمانی هنر هر ساله در ماه مبارک رمضان در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود که این دوره با موضوع طراحی «فیگوراتیو» از ۲۷ اردیبهشت تا ۲۱ خرداد در گالری‌های خانه هنرمندان ایران میزبان ۳۰۰ اثر از هنرمندان متولد دو دهه ۶۰ و ۷۰ است. مهمانی هنر در هفتمین دوره خود با تمرکز بر آثار هنرمندان جوان به خصوص هنرمندان غیر‌تهرانی تصویر تازه‌ای از وضعیت طراحی ایران را نمایش می‌دهد. در طول نمایشگاه کارگاه‌های تخصصی به صورت مداوم در گالری ممیز برگزار خواهد شد. علاوه بر این پنل‌های تخصصی هم با حضور صاحب‌نظران و اساتید برگزار خواهد شد. نگار نادری‌پور (مدیر مسوول انجمن مجسمه‌سازان) در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه مهمانی هنر گفت: این نمایشگاه توسط معاونت هنری خانه هنرمندان ایران طراحی، اجرا و جمع‌آوری شده است. به گفته نادری‌پور، هنرمندان دهه ۶۰ و ۷۰ که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند ممکن است بعضی در دنیای تجسمی

 بنام باشند ولی شناخته شده نیستند و تاکنون دیده نشده‌اند، این نمایشگاه می‌تواند محلی برای تبادل و مواجهه با تکنیک‌های جدید در موضوع طراحی فیگوراتیو باشد. مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران نیز گفت: خوشحالم که با برنامه‌ریزی و تلاش چند ماهه توسط معاونت فرهنگی هنری خانه هنرمندان و با همکاری و همفکری شورای تجسمی خانه مرکب از نمایندگان همه انجمن‌های تجسمی این نمایشگاه برگزار شد. او ادامه داد: هفتمین دوره مهمانی هنر با موضوع فیگوراتیو نگاه جدیدی به مبحث طراحی مدرن داشته است، همچنین از ویژگی‌های این نمایشگاه حضور آثار هنرمندان جوان دهه ۶۰ و ۷۰ و طراحان شهرستانی است که توانا هستند ولی در جایی شناخته شده نیستند و آثار آنها دیده نشده است. رجبی معمار افزود: در این دوره مهم‌ترین گالری خانه یعنی گالری ممیز به اجرای کارگاه‌های تخصصی و نمایش فیلم‌های مستند متناسب با طراحی اختصاص داده شده است. همچنین در این کارگاه‌ها علاقه‌مندان با تکنیک‌ها و ابزارهای کار هنرمندان در این رشته هنری بیشتر آشنا می‌شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران