شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فیلمساز بوسنیایی که جایزه اسکار را در کارنامه دارد، «رویاهای مدیترانه‌ای» را با تمرکز بر زندگی سخت پناهجویان و سرگردانی آنها در مدیترانه می‌سازد.

پناهجویان روی دریا موضوع یک فیلم سینمایی

فیلمساز بوسنیایی که جایزه اسکار را در کارنامه دارد، «رویاهای مدیترانه‌ای» را با تمرکز بر زندگی سخت پناهجویان و سرگردانی آنها در مدیترانه می‌سازد. به گزارش آسوشیتدپرس، دنیس تانوویچ فیلمساز بوسنیایی که سال ۲۰۰۲ با «زمین بی‌طرف» اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان را از آن خود کرد یک درام تأثیرگذار دیگر را با عنوان «رویاهای مدیترانه‌ای» جلوی دوربین می‌برد. این فیلم که بر مبنای یک فیلمنامه غیراقتباسی نوشته استلن فورسبرگ ساخته می‌شود با تمرکز بر زنی اروپایی و دختر اوست که در حالی که سوار کشتی تفریحی خود هستند با قایق حامل پناهجویان مواجه می‌شود. فیلمساز گفته است قصد داشت نشان دهد وقتی پای مرگ و زندگی در میان باشد، اخلاق چه جایگاهی پیدا می‌کند. «رویاهای مدیترانه‌ای» از جمله فیلم‌هایی است که امتیاز آن در جشنواره کن ارایه می‌شود. گفته شده فیلم سال آینده در فرانسه، مالت و مغرب جلوی دوربین می‌رود. تانوویچ سازنده فیلم «مرگ در سارایوو» که برنده خرس نقره‌ای جایزه بزرگ داوران جشنواره برلین ۲۰۱۶ شد هم هست و «فصلی از زندگی یک قراضه جمع‌کن» برنده ۲ خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد و جایزه بزرگ داوران برلیناله ۲۰۱۳ را نیز در کارنامه دارد. فیلم «رویاهای مدیترانه‌ای» را «میس‌مچ فیلمز» تهیه می‌کند.

یک کمدی سیاه درباره ابرثروتمندان نیویورکی

مل گیبسون که این هفته نامش در اجرای ۳ پروژه سینمایی به چشم خورد، در جدیدترین فیلمش ابرثروتمندان نیویورکی را زیر ذره‌بین می‌برد. به گزارش ورایتی، شایا لوباف و مل گیبسون در فیلم «راتچایلد» نقش‌آفرینی خواهند کرد که یک کمدی سیاه درباره ابرثروتمندان نیویورک است. این فیلم توسط جان اس. برد کارگردان فیلم «استن و آلی» کارگردانی می‌شود و هن‌وی فیلمز وارد پروژه شده تا فروش بین‌المللی آن را در فستیوال فیلم کن آغاز کند. لوباف نقش بکت راتچایلد را بازی می‌کند که از خانواده‌اش بیرون رانده شده است. او به محض اینکه به سنین بزرگسالی می‌رسد نقشه‌ای می‌ریزد تا دوباره وارد خانواده بشود و حق خانوادگی‌اش از ثروت عظیم آنها را دریافت کند. روی هم رفته ۹ عضو خانواده راتچایلد هستند که بین او و ثروتش قرار گرفته‌اند. یکی از آنها شخصیت وایت‌لاو با بازی گیبسون است که پدرسالار خانواده و شخصیت منفی داستان است. «راتچایلد» توسط شرکت لس‌آنجلسی یونیفاید پیکچرز تهیه می‌شود. کیت کیاروال و تایلر جکسون تهیه‌کنندگان اصلی آن هستند. کیاروال گفت: «این فیلم پروژه‌ای طنز و هیجان‌انگیز است و من بسیار خوشحالم که توانستم در آن با فیلمسازی مثل جان برد کار کنم که نه تنها سابقه‌ای فوق‌العاده در هدایت نقش‌آفرینی‌های برنده جوایز مختلف دارد، بلکه دارد این فیلم را طوری می‌سازد که تبدیل به داستانی گوشزدکننده و هیجان‌انگیز درباره ثروت و قدرت شود.» گابریل استوارت از هان‌وی فیلمز هم اضافه کرد: «شکاف بین ابرثروتمندان و بقیه دنیا همیشه در حال رشد است و وارد شدن به جزییات درونی شرایط زندگی قهرمان داستان که سعی می‌کند خودش را به اوج برساند و ثروتش را به دست بیاورد، هم جالب و هم حیرت‌انگیز است.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران