شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در باکــس‌آفیــس جهانی بالاخره سلطه « انتقام‌جویان» خاتمه یافت و فیلم «پوکمون؛ کارآگاه پیکاچو» موفق شد تا بازار را به دست بگیرد.

بازی «پوکمون» به‌دنبال تسخیر سینماها

در باکــس‌آفیــس جهانی  بالاخره  سلطه « انتقام‌جویان» خاتمه یافت و فیلم «پوکمون؛ کارآگاه پیکاچو» موفق شد تا بازار را به دست بگیرد. به گزارش ورایتی، برمبنای آماری که تا پایان وقت دیروز به دست آمده، «پوکمون کارآگاه پیکاچو» محصول جدید کمپانی برادران وارنر با فروش ۱۰۳ میلیون دلاری از ۶۲ بازار بین‌المللی، نبض بازار را به دست گرفته و این در حالی است که «انتقام‌جویان: پایان بازی» محصول دیزنی و مارول در این هفته ۱۰۲ میلیون دلار دیگر از فروش در ۵۵ بازار بین‌المللی کسب کرد. «پوکمون کارآگاه پیکاچو» اولین آخر هفته اکرانش را در امریکای شمالی با فروش ۵۸ میلیون دلاری شروع کرد تا در مجموع آمار فروشش در بازار جهانی را به ۱۶۱ میلیون دلار رسانده باشد. این فیلم به جز امریکا بهترین فروش را در چین تجربه کرد و ۴۰.۸ میلیون دلار فروخت. بریتانیا با ۶.۶ میلیون دلار، آلمان با فروش ۵ میلیون دلار و مکزیک با فروش ۴.۹۷ میلیون دلار دیگر بازارهای قابل توجه این فیلم در سه روز پایان هفته بودند. این فیلم که نسخه زنده از بازی «پوکمون گو» است، آخر هفته گذشته در ژاپن نیز نمایش داده شد و ۱۲.۹ میلیون دلار کسب کرد. این انیمیشن به کارگردانی راب لترمناست که بر اساس یک بازی ویدئویی ساخته شده و در تاریخ ۱۰ می‌۲۰۱۹ اکران خود را شروع کرده است. رایان رینولدز از صداپیشگان این انیمیشن است که در نقش یک کارآگاه زرد صداپیشگی کرده است. داستان این فیلم که بر مبنای بازی «پوکمون گو» که سال ۲۰۱۶ منتشر شد ساخته شده، در دنیایی می‌گذرد که مردم پوکمون را برای مبارزه کردن جمع می‌کنند. در این دنیا، یک پسر با یک پیکاچوی باهوش سخنگو مواجه می‌شود که در تلاش است تا کارآگاه شود. رایان رینولدز در نقش کارآگاه پیکاچو، جاستیس اسمیت در نقش تیم گودمن، کاترین نیوتون در نقش لوسی، کن واتانابه در نقش کارآگاه یوشیدا بازی کرده‌اند. با همه اینها «انتقام‌جویان: پایان بازی» همچنان در حال جلو رفتن است و اکنون فروش خود را در بازار بین‌المللی از ۱.۷ میلیارد دلار عبور داده است و پس از «آواتار» با فروش ۲.۰۲ میلیارد دلار دومین فیلم پرفروش تاریخ در بازار بین‌المللی شده است.

اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری به ورنر هرتسوگ

آکادمی فیلم اروپا با اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری از کارگردان سرشناس آلمانـی تجلیـــل می‌کند.به گـــزارش آسوشیتدپرس، ورنر هرتسوگ فیلمساز نامدار آلمانی با دریافت جایزه افتخاری سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا مورد تقدیر قرار می‌گیرد. این کارگردان که نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان بیش از ۷۰ فیلم بلند و مستند بوده است، مجموعه‌ای از جوایز معتبر سینمایی را در کارنامه دارد که خرس نقره‌ای برلیناله برای «ترانه‌های زندگی» اولین فیلم بلندش در سال ۱۹۶۸، جایزه بهترین کارگردانی کن برای فیلم «فیتس‌کارالدو» و نامزدی اسکار برای مستند سال ۲۰۰۷ از جمله آنهاست. او در کمال تعجب هرگز جایزه‌ای از سوی فیلم اروپا دریافت نکرده و تنها یک بار برای فیلم «بهترین دوست من» در سال ۱۹۹۹ نامزدی این جایزه را کسب کرده بود. سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا ۷ دسامبر برگزار می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران