شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دبیر جشنواره کن درباره حضور نداشتن دو فیلم «روزی روزگاری هالیوود» به کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» و «مرد ایرلندی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» در فهرست امسال فیلم‌های جشنواره توضیح داد.

چرا «تارانتینو» و «اسکورسیزی» در کن غایب‌ هستند؟

دبیر جشنواره کن درباره حضور نداشتن دو فیلم «روزی روزگاری هالیوود» به کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» و «مرد ایرلندی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» در فهرست امسال فیلم‌های جشنواره توضیح داد. «تیری فرمو» درباره فیلم «مرد ایرلندی» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» توضیح داد: این فیلم تا آخر سال آماده نخواهد بود و این موضوعی است که کمپانی نتفلیکس و اسکورسیزی مدت‌ها قبل به من اطلاع دادند. فکر نمی‌کنم این استراتژی خاصی از سوی نتفلیکس برای دور نگه داشتن فیلم از کن باشد. اسکورسیزی دوست من است و به صوت مرتب با او در ارتباط هستم. در حالی که هنوز به رسیدن فیلم «روزی روزگاری هالیوود» امیدواریم، مطمئناً فیلم «مرد ایرلندی» در جشنواره نخواهد بود.

دبیر جشنواره کن افزود: یک ماه پیش بخش زیادی از فیلم «روزی روزگاری هالیوود» به کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» را تماشا کردم و می‌دانستم که رساندن این فیلم به جشنواره کار دشواری است. قرار بود این فیلم در ماه جولای آماده اکران شود و باید دید دو ماه زودتر آماده خواهد شد یا خیر. «تارانتینو» به حضور در کن علاقه‌مند است، من نیز به حضور این فیلم در جشنواره مشتاقم و آنها هم‌برای تمام کردن فیلم سخت مشغول کارند. به صورت روزانه شرایط فیلم را دنبال می‌کنیم. هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۴ مه‌ (۲۴ اردیبهشت) با نمایش فیلم «مرده‌ها نمی‌میرند» به کارگردانی «جیم جارموش» در مراسم افتتاحیه آغاز به کار می‌کند و تا ۲۵ مه‌ (۴ خرداد) ادامه خواهد داشت.

«داستین هافمن» در رم جلوی دوربین ‌رفت

بازیگر سرشناس امریکایی در رم بازیگر تریلری اقتباسی برای کارگردانی ایتالیایی ‌شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، داستین هافمن در رم در تریلری با عنوان «مرد هزارتو» که بر مبنای رمانی از دوناتو کاریسی ساخته می‌شود نقش‌آفرینی می‌کند. فیلمبرداری این فیلم شروع شده و دوناتو کاریسی که سال پیش به عنوان بهترین کارگردان نوظهور برنده جایزه دیوید دی دوناتولد ایتالیا شد، فیلم را می‌سازد. کاریسی جایزه بهترین کارگردان اول را برای فیلم «دختر در مه» دریافت کرد. این کارگردان که نویسنده کتاب‌های پرفروش است، در این فیلم به موضوع ناپدید شدن یک دختر نوجوان در آلپ پرداخته بود. فیلم با فروش ۳.۷ میلیون یورویی روبه رو شد. تونی سرویلو و ژان رنو بازیگران این فیلم بودند. کاریسی در فیلم دومش بار دیگر در نقش فیلمنامه‌نویس و کارگردان عمل می‌کند و حقوق نمایش فیلم تاکنون به ۲۵ کشور فروخته شده است. فیلمبرداری این فیلم از ماه مارس شروع شده و انتظار می‌رود فیلم در ۷ هفته به پایان برسد. تونی سرویلو بازیگر سرشناس ایتالیایی که چندین جایزه جهانی در کارنامه دارد نیز در این فیلم بازی می‌کند. این فیلم داستان زنی به نام سامانتا با بازی والنتیتا بِل را روایت می‌کند که در راه مدرسه دزدیده می‌شود. پانزده سال بعد او در بیمارستان است و با این شوک زندگی می‌کند. دکتر گرین سعی دارد به او کمک کند تا او همه‌چیز را به خاطر بیاورد. در عین حال برونو جنکو یک کارآگاه خصوصی بسیار باهوش سعی دارد در این ماجرا موثر باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران