شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142659 | |

مجموع فروش جهانی فیلم «بوهمین راپسودی» یا «حماسه کولی» با بازی رامی مالک پس از اکران در سینماهای چین از مرز ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرد و شگفتی‌ساز شد. به گزارش هالیوود ریپورتر،

گیشه چین «حماسه کولی» را شگفتی‌ساز کرد

مجموع فروش جهانی فیلم «بوهمین راپسودی» یا «حماسه کولی» با بازی رامی مالک پس از اکران در سینماهای چین از مرز ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرد و شگفتی‌ساز شد. به گزارش هالیوود ریپورتر، به یمن اکران فیلم «حماسه کولی» در چین، این فیلم پس از ۵ ماه اکران فروشش را به ۹۰۰ میلیون دلار رساند. فیلم زندگینامه‌ای ستاره گروه موسیقی کویین با این فروش به چهارمین فیلم پرفروش کمپانی فاکس قرن بیستم در تمام تاریخ بدل شد. این فیلم که جوایز سینمایی متعددی کسب کرده تاکنون بیش از ۲۱۶ میلیون دلار در آمریکا و ۶۸۵.۲ میلیون دلار در دیگر نقاط جهان فروش کرده است و فروش آن تنها در چین که دیرتر از دیگر نقاط شروع شد، ۱۳.۹ میلیون دلار بوده است. این در حالی است که فروش فیلم هنوز در ژاپن ادامه دارد و تاکنون ۱۱۵.۹ میلیون دلار در این کشور فروش کرده است.   «بوهمین راپسودی» یا «حماسه کولی» نخستین بار در ماه نوامبر راهی سینماها شد و اکنون نام خودش را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم زندگینامه‌ای درباره موسیقی ثبت کرده است. این فیلم ۴ جایزه اسکار برده است که شامل بهترین بازیگر مرد برای رامی مالک بوده است و جایزه بهترین فیلم درام و بهترین بازیگر درام را نیز از گلدن گلوب دریافت کرد. برای کمپانی فاکس این فیلم از نظر فروش پس از «هوانورد»، «تایتانیک» و «جنگ ستارگان: اپیزود یک» قرار گرفته است.

داستان‌های استندآپ کمدین آمریکایی به ایران رسید

اولین مجموعه داستان مینیمال بی. جی. نواک بازیگر و استنداپ‌کمدین آمریکایی به زودی توسط نشر نون منتشر می‌شود. این کتاب در ایران با عنوان «آنها تند رانده بودند و از باران جلو زده بودند» منتشر خواهد شد و شادی حامدی آزاد کار ترجمه آن را به عهده داشته‌است. بنجامین جوزف مَنلی نُواک معروف به بی. جی. نواک بازیگر، استندآپ کُمدیَن، فیلمنامه‌نویس و نویسنده جوانی است که بیشتر به‌سبب نوشتن سریال‌های طنز در تلویزیون امریکا و بازی در بعضی از آن‌ها نزد مردم این کشور شهرت و محبوبیت پیدا کرده است. او در خانواده‌ای اهل ادبیات بزرگ شده و به‌گفته خودش، بخش بزرگی از دانش و آگاهی‌اش از چگونه نوشتن برای مردم را از پدرش، ویلیام نُواک، که خود نویسنده بوده، آموخته است. نُواک دانش‌آموخته ادبیات انگلیسی و ادبیات اسپانیایی از دانشگاه هاروارد است. او کار اجرای استندآپ کمدی را بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه شروع کرد و دو سال بعد به فهرست مجله ورایتی با عنوان «ده کمدینی که باید برنامه‌شان را دید» راه یافت. نخستین کتاب نُواک، با عنوان «One More Thing: Stories and Other Stories»، در ابتدای سال ۲۰۱۴ منتشر شد و شش هفته متوالی در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های داستانی نیویورک‌تایمز قرار داشت و «آنها تند رانده بودند و از باران جلو زده بودند» منتخبی از داستان‌های این کتاب است.

از شادی حامدی آزاد مترجم این اثر به تازگی چاپ پنجم ترجمه رمان «در یک جنگل تاریک تاریک» از روث ور نیز توسط نشرنون منتشر شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران