شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نمایشگاه نقاش ایتالیایی در گالری ساربان افتتاح شد. نمایشگاه نقاشی‌های جوزپه سالواتوره باریلارو با عنوان «هویت اشکال» به کیوریتوری ایوان بیسولی در گالری ساربان افتتاح شد.

نمایشگاه نقاش ایتالیایی در گالری ساربان افتتاح شد. نمایشگاه نقاشی‌های جوزپه سالواتوره باریلارو با عنوان «هویت اشکال» به کیوریتوری ایوان بیسولی در گالری ساربان افتتاح شد. جوزپه‌باریلارو متولد ١٩٨٨ در کاتانزارو و فارغ‌التحصیل از مدرسه هنر سن‌جوانی‌این‌فیوره و آکادمی هنرهای زیبای‌کاتانزارو است. سوزاندن چوب، شکافتن و کندن پوست آن و پوشاندن با اکرلیک سوخته برای نشان دادن روح، جان و گذشته پیکر برجا مانده، از تکنیک‌های این هنرمند در ارایه آثارش است.

ایوان بیسولی کیوریتور این نمایشگاه در بخشی از استیتمنت آن آورده است: گاه پیش می‌آید که اثر یک نقاش جوان، به واسطه تکنیک یا جزییاتی خاص، بیننده را به هنرمندی در گذشته ارجاع دهد. اما نقاشی‌های باریلارو فقط به این نگاه خلاصه نمی‌شود. توانایی وی در به تصویر کشیدن سلسله عواطف، مخاطب را به گستره پهناوری از جهان می‌کشاند. ویژگی بارز کار او در توانایی‌اش برای بیان این عواطف نهفته است؛ شیوه‌ای که به عمیق‌ترین شکل، امکان نمایش احساسات را به هنرمند می‌دهد. در «هویت اشکال»، حاصل الهام نقاش جوان ایتالیایی و مهارت او برای مواجه کردن ما با عمق اثرش به صورتی بداهه به هم می‌رسند. همچنین می‌توان هماهنگی میان باریلارو با خصایص گوتیک آثار نویسنده آلمانی، ارنست تئودور آمادئوس هافمن را به‌ویژه در مجموعه <قطعات شبانه> (١٨١٦-١٨١٧م) مشاهده کرد. این نویسنده، نقاش و موسیقی دان آلمانی با رمان‌های پرباری که به واسطه حزن و اندوهی عمیق به دل‌ها نفوذ می‌کرد این توانایی را داشت که با کلام خود انسان ذاتا محدود و منزوی را به تصویر بکشد؛ مسائلی که این دو- باریلارو و هافمن- مطرح می‌کنند به سنتزی تمجیدآمیز از هویت روایی آنها بدل می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران