شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142127 | |

نسخه جدید انیمیشن کلاسیک «دامبو» ساخته «تیم برتون» در دومین هفته نمایش جهانی خود به مجموع فروش ۲۰۰ میلیون دلاری رسید

«دامبو» ۲۰۰ میلیون دلاری شد

نسخه جدید انیمیشن کلاسیک «دامبو» ساخته «تیم برتون» در دومین هفته نمایش جهانی خود به مجموع فروش ۲۰۰ میلیون دلاری رسید. به گزارش ورایتی، ساخته جدید «تیم برتون» که جدیدترین فیلم از سری بازسازی‌های انیمیشن‌های کلاسیک کمپانی والت دیزنی است تاکنون ۱۳۷.۵ میلیون دلار از محل گیشه بین‌الملل و ۷۶ میلیون دلار نیز در سینماهای امریکا فروخته است.

انیمیشن اصلی «دامبو» محصول سال ۱۹۴۱ به تهیه‌کنندگی والت دیزنی و کارگردانی «بن شارپستین» در ۲۳ اکتبر ۱۹۴۱ عرضه شد و چهارمین پویانمایی در سری کارهای کلاسیک دیزنی محسوب می‌شود. اما قبل از انیمیشن «دامبو» که رتبه دوم فروش گیشه بین‌الملل را به نام خود ثبت کرد، فیلم ابرقهرمانی «شزم!» محصول جدید کمپانی برادران وارنر با فروش ۱۰۲ میلیون دلار، در رتبه نخست قرار گرفت. این فیلم بر پایه شخصیتی به همین نام از شرکت دی‌سی کامیکس به کارگردانی «دیوید اف. سندبرگ» و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی دی‌سی است. «شزم!» علاوه بر فروش ۱۰۲ میلیون دلاری در ۷۶ بازار بین‌المللی، در هفته نخست اکران در سینماهای امریکا نیز ۵۳ میلیون دلار فروخت تا فروش جهانی آغازین بالغ بر ۱۵۵ میلیون دلار را به نام خود ثبت کند. این فیلم که با بودجه ۹۸ میلیون دلاری ساخته شده، بهترین عملکرد خارجی را با ۳۰.۹ میلیون دلار در ۱۵۷۰۰ سالن سینمای چین تجربه کرد و پس از آن کشورهای مکزیک (۶.۲ میلیون دلار)، بریتانیا (۵.۳ میلیون دلار) و روسیه (۵.۲ میلیون دلار) بهترین فروش خارجی را برای «شزم!» رقم زدند و سینماهای ژاپن نیز از تاریخ ۸ آوریل میزبان اکران عمومی آن هستند.

توفیق اقتباس تازه از قصه استیون کینگ

در حالی که «دامبو» به کارگردانی تیم برتون آمار فروش خود را در سطح جهان به ۲۰۰ میلیون دلار رساند، «شزم» نیز با رقم قابل توجه ۱۵۸.۶ میلیون دلار اکرانش را آغاز کرده است. به گزارش ورایتی، در امریکای شمالی داستان کمیک بوکی پسر جوانی که به یک ابرقهرمان بزرگ تبدیل می‌شود، در اولین آخر هفته اکرانش ۵۳ میلیون دلار فروخت و در بازار جهانی فروشش را به ۱۵۸.۶ میلیون دلار رساند.

استودیو برادران وارنر ۹۸ میلیون دلار برای ساخت «شزم!» هزینه کرده و یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌های ابرقهرمانی را ساخته است. «شزم!» در سه روز در چین فروشش را به ۳۰.۹ میلیون دلار رساند، در مکزیک ۶.۲ میلیون دلار، در بریتانیا ۵.۳ میلیون و در روسیه ۵.۲ میلیون دلار فروخت. در همین حال «دامبو» محصول دیزنی در مکان دوم باکس آفیس جهانی ایستاد و در دو هفته فروشش را به ۲۰۰ میلیون دلار رساند. این فیلم به کارگردانی تیم برتون در آخر هفته‌ای که گذشت ۳۹.۶ میلیون دلار دیگر فروش کرد و در مجموع در بازار بین‌المللی ۱۳۷.۵ و در بازار داخلی امریکا ۷۶ میلیون دلار فروش کرد.

فیلم جدید «گورستان حیوانات خانگی» محصول پارامونت که بر مبنای رمانی ترسناک از استیون کینگ ساخته شده نیز کارش را با فروشی ۱۷.۳ میلیون دلاری از نمایش در ۴۶ منطقه جهان شروع کرد و در باکس‌آفیس داخلی امریکا در سه روز اول نمایشش ۲۵ میلیون دلار فروخت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران