شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141864 | |

فیلم «کاپیتان مارول» محصول دیزنی تبدیل به جدیدترین عضو گروه فیلم‌هایی شده که توانسته‌اند یک میلیارد دلار در باکس‌آفیس جهانی بفروشند.

 «کاپیتان مارول» به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست

فیلم «کاپیتان مارول» محصول دیزنی تبدیل به جدیدترین عضو گروه فیلم‌هایی شده که توانسته‌اند یک میلیارد دلار در باکس‌آفیس جهانی بفروشند. به گزارش ورایتی، «کاپیتان مارول» فیلم بلاک‌باستر ابرقهرمانی با نقش‌آفرینی بری لارسون رسماً از مرز مهم فروش یک میلیارد دلار در بازار جهانی عبور کرد و دوباره نشان داد ابرقهرمان‌های زن هم می‌توانند عملکردی چشمگیر در باکس‌آفیس داشته باشند. این فیلم تا به حال ۳۵۸ میلیون دلار در امریکای شمالی فروش کرده و ۶۴۵ میلیون دلار در خارج از کشور فروخته است.«کاپیتان مارول» هفتمین فیلم در دنیای سینماتیک مارول است که به این جایگاه مهم دست پیدا می‌کند و حالا به «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت»، «پلنگ سیاه»، «انتقام‌جویان»، «کاپیتان امریکا: جنگ داخلی»، «انتقام‌جویان: عصر اولتران» و «مرد آهنی ۳» پیوسته است. این فیلم همچنین هجدهمین پروژه دیزنی است که می‌تواند بیش از یک میلیارد دلار بفروشد. روی هم رفته، ۲۱ فیلم دنیای سینماتیک مارول تا امروز ۱۸.۵ میلیارد دلار فروخته‌اند.«کاپیتان مارول» به عنوان نخستین بلاک‌باستر مارول شناخته شده که حول محور یک شخصیت ابرقهرمان زن می‌چرخد. این فیلم که توسط آنا بودن و رایان فلک کارگردانی شده، از مجموعه بازیگران مشهوری استفاده می‌کند که شامل جود لاو، ساموئل ال. جکسون، بن مندلسون و آنت بنینگ می‌شوند. شخصیت کارول دنورز یا همان کاپیتان مارول با نقش‌آفرینی لارسون نخستین حضور خود در مجموعه فیلم‌های «انتقام‌جویان» را در فیلم «پایان بازی» خواهد داشت که روز بیست‌وششم آوریل روی پرده‌های سینما می‌رود. هر دو فیلم در صحنه‌های پایانی بعد از تیتراژ خود نشان داده‌اند که پس از اینکه شخصیت تانوس در فیلم آخر «انتقام‌جویان» نیمی از ساکنان سیاره زمین را به خاک تبدیل کرد، کاپیتان مارول آخرین و بهترین امید زمین است. این فیلم از ۸ مارس اکران خود را شروع کرد.

مجید مجیدی داور جشنواره فیلم پکن شد

مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران یکی از اعضای هیات داوران جشنواره فیلم «پکن» شد. به گزارش ایسنا، دو فیلم سینمایی «ایرو» ساخته سید‌هادی محقق و «تهران: شهر عشق» ساخته علی جابر انصاری و محصول ایران / انگلستان / هلند در بخش مسابقه اصلی به نمایش در خواهند آمد و همچنین طبق اعلام سینه ایران؛ فیلم «رضا» ساخته علیرضا معتمدی در بخش رقابتی «به سوی آینده» حضور دارد که ویژه فیلم‌های اول کارگردان‌هاست. فیلم «۳ رخ» جعفر پناهی نیز در بخش جنبی جشنواره پکن به روی پرده می‌رود.راب مینکوف، کارگردان امریکایی رییس هیات داوران است و سیلویو کایوتزی، کارگردان شیلیایی، بائوپینگ کائو، کارگردان چینی، سرگئی دورتسووی، کارگردان روسی، کارینا لائو بازیگر زن چینی، سایمون وست کارگردان و تهیه‌کننده بریتانیایی در کنار مجید مجیدی به قضاوت ۱۵ فیلم بخش مسابقه خواهند نشست که سینماگران سرشناسی مانند نوری بیلگه جیلان، بیل آگوست و لاژلو نمش با دو سینماگر ایرانی رقابت خواهند داشت. نهمین جشنواره فیلم پکن از ۲۴ تا ۳۱ فروردین (۱۳ تا ۲۰ آوریل) در چین برگزار خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران