شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141632 | |

مدیر برگزاری کنسرت «دلنوازان آذربایجان» در تشریح حال و هوای اجرای این برنامه در تالار وحدت طی روزهای پایانی هفته گذشته از اجرای یک موسیقی متفاوت با حضور استادان مطرح سخن گفت.

مدیر برگزاری کنسرت «دلنوازان آذربایجان» در تشریح حال و هوای اجرای این برنامه در تالار وحدت طی روزهای پایانی هفته گذشته از اجرای یک موسیقی متفاوت با حضور استادان مطرح سخن گفت.

دامون شش بلوکی پژوهشگر و مدیر برگزاری کنسرت «دلنوازان آذربایجان» در گفت‌وگو با مهر ضمن اشاره به برگزاری با کیفیت این کنسرت که چهارشنبه‌شب ۲۲ اسفندماه با همکاری انجمن موسیقی ایران در تالار وحدت تهران برگزار شد، توضیح داد: در این کنسرت که به سرپرستی، آهنگسازی و خوانندگی فرامرز گرمرودی میزبان مخاطبان موسیقی بود الشن منصوراف نوازنده کمانچه، علی آقا سعدی‌اف نوازنده تار، شیرزاد فتحعلی‌اف نوازنده بالابان، سرنا و توتک، کامران کریم‌اف نوازنده نقاره آذربایجانی، حسام‌الدین عزیزاف نوازنده بم نقاره، هاشیم غالب‌اف نوازنده بم تار، فرید بابایف نوازنده بم کمانچه گروه اجرایی را تشکیل می‌دادند. که خوشبختانه این اجرا با تکیه بر قدرت نوازندگان جهانی موسیقی کشور آذربایجان که اسامی آنها را معرفی کردم مخاطبان شاهد یک اجرای بسیار مستحکم و خوبی بودند.

او درباره قطعات اجرا شده کنسرت که طی دو بخش به مخاطبان عرضه شد، اظهار کرد: همنوازی گروه اجرای

بر اساس قطعات فولکلور، درآمد و رنگ همایون شوشتری، تصنیف «نیمه گئتدین» با شعری از حسین جاوید و آهنگسازی فرامرز گرمرودی، در آمد سه‌گاه، رنگ و تصنیف «منیم جانوم» با شعر و آهنگ فرامرز گرمرودی، در آمد دشتی، رنگ و تصنیف «چاره نئدیر» با شعر و آهنگ فرامرز گرمرودی آثاری بودند که در بخش اول کنسرت به مخاطبان ارایه شد. در بخش دوم نیز موغام راست شامل درآمد، رنگ و تصانیف با اشعار فضولی، علی آقا واحد، ایلقار فهمی و فرامرز گرمرودی با آهنگسازی فرامرز گرمرودی پیش روی مخاطبان قرار گرفت، این در حالی بود که رضا پرویز‌زاده، محمد‌امین اکبرپور، پروین بهمنی، رضا مهدوی، سیامک جهانگیری از جمله هنرمندانی بودند که در برنامه حضور داشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران