شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141467 | |

مدیرهنری و رهبر «ارکستر آکادمیک پایتخت» با اشاره به برنامه‌های پیش روی این مجموعه از برگزاری یک کنسرت ویژه در مجموعه برج آزادی تهران خبر دارد.

مدیرهنری و رهبر «ارکستر آکادمیک پایتخت» با اشاره به برنامه‌های پیش روی این مجموعه از برگزاری یک کنسرت ویژه در مجموعه برج آزادی تهران خبر دارد.

شهرام توکلی آهنگساز و مدرس دانشگاه با اعلام این خبر افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته روز جمعه ۲۴ اسفند تازه‌ترین کنسرت «ارکستر آکادمیک پایتخت» در مجموعه برج آزادی برگزار می‌شود و ما در این برنامه آثاری از ویوالدی، موتزارت، دیابلی، چایکوفسکی و دورژاک را با دو رهبر ارکستر اجرا می‌کنیم که در بخش اول احمد مقدسی‌زاده و در بخش دوم بنده به عنوان رهبر حضور خواهم داشت. توکلی افزود: البته در این برنامه ارکسترهای شماره ۲ و ۳ مجموعه آکادمیک پایتخت، کنسرت را برگزار می‌کنند. «ارکستر آکادمیک پایتخت» دارای سه ارکستر شماره ۱ شامل نوازندگان ممتاز بالای ۱۵ سال، ارکستر شماره ۲ شامل نوازندگان متوسط بالای ۱۵ سال و ارکستر شماره ۳ شامل نوازندگان زیر ۱۵ سال است که در این کنسرت ترکیبی از ارکسترهای شماره ۲ و ۳ قطعاتی را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند. او ادامه داد: این کنسرت دربرگیرنده ویژگی‌هایی است که می‌تواند برای نوازندگان ارکستر تجربیاتی متفاوت را به همراه داشته باشد. زیرا آنها می‌توانند در قالب یک کنسرت کاملاً حرفه‌ای فرصتی برای تجربه و عرض‌اندام برای مخاطبانی داشته باشند که موسیقی کلاسیک را می‌شناسند. البته من تصمیم داشتم در این کنسرت از قطعات با کلام نیز استفاده کنم اما به دلیل اینکه پروسه مجوزها کمی طول کشید، موفق به اجرای این قطعات نشدم. بطور حتم آنچه در برنامه پیش رو برای مخاطبان اجرا می‌شود کنسرت متفاوتی است که فکر می‌کنم می‌تواند مورد توجه علاقه‌مندان قرار بگیرد. توکلی درباره برنامه‌های آینده ارکستر آکادمیک پایتخت توضیح داد: اردیبهشت‌ماه سال ۹۸ با ارکستر شماره یک کنسرتی را در دو بخش بی‌کلام و با کلام اجرا خواهیم کرد که در این کنسرت میلاد عمرانلو با ترکیب دو گروه کر آوازی تهران و گروه کر تُنال قطعاتی را به مخاطبان ارایه می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران