شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 140782 | |

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران مدال طلای رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام دان‌کلوف در بلغارستان را از آن خود کرد.

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران مدال طلای رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام دان‌کلوف در بلغارستان را از آن خود کرد.

در جریان رقابت‌های روز پایانی کشتی آزاد جام دان‌کلوف در بلغارستان، حسن یزدانی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در دیدار فینال به مصاف علی شعبان‌اف از بلاروس رفت و در پایان با نتیجه ۱۶ بر ۵ به برتری رسید و مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کرد. یزدانی تمام مسابقات خود را با پیروزی ۱۰ اختلاف امتیاز به پایان رساند.

حسن یزدانی پیش از این و در جریان دیدارهای مقدماتی که روز شنبه برگزار شد، ابتدا ۱۱ بر صفر مقابل ابونادراز لبنان پیروز شد و در دومین مبارزه خود نیز آخمد ماگامایف از بلغارستان را در همان تایم نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل عظمت دولت بیکوف از قزاقستان به روی تشک رفت و در دو دقیقه و ۶ ثانیه به برتری ضربه فنی ۱۰ بر صفر رسید. او در یک‌چهارم نهایی نیز در مصاف با روسلان عبدالله یف از روسیه در دو دقیقه و ۲۰ ثانیه به برتری ۱۱ بر صفر رسید. یزدانی در نیمه نهایی نیز بوریس ماکوئف نایب‌قهرمان سال ۲۰۱۷ جهان از اسلواکی را ۱۱ بر یک شکست داد و فینالیست شد.  

همچنین رضا یزدانی دارنده ۲ مدال طلا و ۲ برنز جهان در دیدار رده‌بندی وزن ۹۷ کیلوگرم به مصاف ایگور اوسیانیکوف از روسیه رفت و در پایان با نتیجه ۸ بر ۴ به برتری رسید و در نخستین تجربه بین‌المللی خود پس از ۲ سال و نیم دوری از میادین به مدال برنز جام دان کلوف که جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی است، دست یافت. یزدانی پیش از این و در دور مقدماتی که روز گذشته برگزار شد، پس از برتری ۱۰ بر ۶ مقابل روآنو کشتی‌گیر کوبایی‌الاصل ایتالیا، در دومین مبارزه برابرماگومدگاژی نوروف از مقدونیه در حالی که ۱۱ بر ۲ پیش بود با ضربه فنی به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد. وی در سومین مبارزه و در یک چهارم نهایی نیز در یک مبارزه برتر با نتیجه ۹ بر یک فاتح یاشارلی از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل والری آندریتسف نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن از اوکراین رفت و در یک کشتی نزدیک ۵ بر ۴ شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد.

مصطفی حسین‌خانی دیگر نماینده ایران در این رقابت‌ها بود که به عنوانی بهتر از پنجمی در وزن ۷۴ کیلوگرم نرسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران